İzmir'de 'maske' savaşları

Corona virüs haberleri tüm dünyada büyük bir endişeyle takip edilirken, vatandaş da kendi önlemini almaya çalışıyor. Virüse karşı koruyucu olan maskeler, İzmir'de çoğu eczanede bulunmuyor, ya da fiyatları astronomik boyutlara ulaşıyor

İzmir'de 'maske' savaşları

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Dünyada hızla yayılan ve artan ölümlerle Türkiye'yi de tehdit eden corona virüse karşı, vatandaşlarda da endişe hakim. Virüse karşı alınabilecek önlemler sıralanırken, Türkiye'nin etrafını kuşatan virüse karşı ne kadar hazır olduğumuz ise, ne yazık ki belirsizliğini koruyor.

İzmir'de, Tabipler Birliği tarafından yapılan açıklamada, virüse karşı koruyucu maske, kıyafet gibi malzemelerin yetersiz olduğu hatta bir çok hastanede bulunamadığı ifade edilirken, kendi çabasıyla virüsten korunmaya çalışan vatandaş da eczanelerde maske avına çıkmış durumda.

FİYATLAR ASTRONOMİK BOYUTTA

Aralık 2019 itibariyle ortaya çıkan virüs sonrası, maske fiyatlarındaki fahiş artış ve çoğu eczanede bulunmaması da vatandaşı isyan ettiriyor. Öyle ki, virüsten önce 20 lira bandında olan maske fiyatları, şu an 450-500 bandında seyrediyor.

MASKE KALMADI

Ben TV'ye değerlendirmede bulunan eczacılar, vatandaşların kendilerinden maske ve dezenfektan için sıklıkla eczanelerine geldiklerini ifade ederken; stoklarında maske kalmadığını ve bulmakta zorlandıklarını ifade ettiler. Vatandaşların, kendilerine numara bırakarak maske ayırttıklarını ifade eden eczane çalışanları, yaşananları 'maske savaşları' olarak nitelendirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER