İzmir'de 'korona' sessizliği

Tüm Dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de görülen korona virüsü kapsamında önlemler alınmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı ve yetkili diğer kurumlar tarafından sıklıkla vatandaşa ‘sokağa çıkmayın’ uyarıları yapılırken, İzmir’de alınan önlemler çerçevesinde meydanlar boş kaldı.

İzmir'de 'korona' sessizliği

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Dünyaya hızla yayılan ve binlerce kişinin ölümüne yol açan korona virüs salgınına ilişkin Türkiye’de önlemler alınmaya devam ediyor.

Alınan önlemler çerçevesinde sıklıkla yinelenen ‘sokağa çıkmayın’ çağrısıyla; İzmir’de de sokaklar ve meydanlar boşaldı.

Özellikle 7/24 hareketliliğin yaşandığı Konak Meydanı, tenha görünümüyle dikkat çekti.

Yollarda birkaç araç dışında sessizliğin hakim olduğu Konak’ta, çıkmak zorunda kalan vatandaşların ise maske ve eldiven takarak önlem aldıkları görüldü.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turgut Özoğlu
Turgut Özoğlu - 2 hafta Önce

Tamam ama bu nedenle kapanan iş yerleri ve mağdur kalan insanlar ne yapacaklar???
Ben onlardan biriyim... pazartesi gününe kadar elektrik faturami 435 tl odeyemezsem elektriğim kesilecek ve hiç param kalmadı. Çünkü birden verilen bu kapanma kararına göre hazırlıksız yakalandık aynı virüs gibi... peki soruyorum acaba bu kararları verenler bizim sıkıntılarımızın önlemini aldilarmi?
Faturalar ödenmezse bu süreçte kesintiler olacakmi?
Hayat normale dönene kadar biz hayatımızı nasıl idame ettireceğiz...
Bakmakla yükümlü olduğumuz ailelerimize nasıl bakacaaazzz....???
Lütfen bana bilgi verirmisiniz.....

hicret karakum
hicret karakum @Turgut Özoğlu - 2 hafta Önce

isyeri olanlara sozum ..herseyi 5 on katina fazla sattiniz ..madur okmazssiniz merak etmeyin ...milleti somurdunuz ..birikiminiz vardir elinizde ..hala maddiyatinizi dusunuyisunuz ..devletten destek falanmi bekliyonuz cok komiksiniz

Şükrü yücel
Şükrü yücel - 2 hafta Önce

Sokak hayvanlarını unutmayalım..

Ayşen Kavdır
Ayşen Kavdır @Şükrü yücel - 2 hafta Önce

Sokak hayvanlarını unutmayalım lütfen

Hasan Özen
Hasan Özen - 2 hafta Önce

İzmir halkı her zaman duyarlıdır.Teşekkürler izmir.Dilerim tüm insanlarımız duyarlı olur.

G. SU
G. SU - 2 hafta Önce

Ama hala bazi isyerleri acik. Lutfen biraz sagduyu. Acik olan isletmelere soyluyorum birakin calisanlariniz evlerine gitsin. 3 kurus fazla para kazanmaktansa insanlarin hayatina onem verin. Rossman gratis cetmen ragazzo modalife ve bunun gibi hala acik olan isletmeler kapatin magazalarinizi ki calisanlarinizin hayatini tehlikeye atmayin

veli şhin
veli şhin - 2 hafta Önce

MaaşAllah ölü şehire dönmüş izmirimiz ama bu virüs konusunda son derece duyarliyiz demekki

Umit
Umit - 2 hafta Önce

Neden maskeler doktor recetesoyle alinancak. Hem gereksiz yere doktora hastaneye gitmeyin deniliyor.sanki maske bulabiliyorum. ..

Çetin
Çetin @Umit - 2 hafta Önce

İş yeri sahipleri zam yaptınız yaptınız doları bahane edip. Şimdi Allahın gazabı üzerinize gelince parada kazanamazsınız böyle fahiş fiyata mal satmaya devam ederseniz normal böyle olması. Ben şahsen fiyatları dolar bahanesiyle yapmadım 50 kuruş geçen sene ocakta yaptım. Bu sene daha da zam yapmadım. Hiç bir şeyde kaybetmedim çok şükür. Musluk akarken iyi kesilince imdat dedirtir rabbim. Anlayana... Vesselam

Emre uygun
Emre uygun - 2 hafta Önce

Koronavirus ne zaman geçecek

Gülnur Etem
Gülnur Etem @Emre uygun - 1 hafta Önce

Son teşhis konan hasta iyileştikten 14 gün sonra Coronavirüs de geçecek.

Mustafa Kemal Yardımoğlu
Mustafa Kemal Yardımoğlu - 2 hafta Önce

Kendimiz ve insanlarımızın sağlığı ve can güvenliği için gerekli önlemleri almamız yanında yetkililerin uyarı ve talimatlarına uymak zorundayız.Sağlıklı günlere.


SIRADAKİ HABER