İzmir'de eğitime "Yıldırım" destek

İzmir'de yeni okulların yapımında Binali Yıldırım'ın rolü oldukça dikkat çekiyor.

İzmir'de eğitime "Yıldırım" destek

Burak Cilasun / Ben TV

Türkiye'nin en büyük üçüncü kenti olan İzmir'de; son Başbakan, TBMM eski Başkanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın eğitime olan desteği büyük alkış topluyor.

Geçtiğimiz yıl Karabağlar'da çocukları Bahar Büşra Köylübay, Erkam Yıldırım ve Bülent Yıldırım'ın bağışlarıyla annesi adına yapılan ve imkanlarıyla birçok özel okulun dahi  Bahar Yıldırım İlkokulu ile Havva Yıldırım Anaokulu'nun açılışını gerçekleştiren Binali Yıldırım'ın kentteki birçok okulun yapılmasında hayırseverler ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile de adeta bir köprü olduğu öğrenildi.

İzmir'de hayırseverler tarafından yaptırılan 25'e yakın okula ilişkin Ben TV'ye bilgi veren İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, "Sayın Binali Yıldırım'ın kentteki eğitime katkısı yadsınamaz. Sayın Valimiz ile birlikte bizi yönlendirdiği ve kendilerinin selamıyla gittiğimiz hiçbir hayırseverden olumsuz dönüş almadık. Tüm hayırseverlerimiz ellerinden gelen katkıyı verdiler."  dedi.

İZMİR İÇİN ANLAMLI GÜNDE AÇILACAK

Öte yandan Binali Yıldırım'ın aracılığıyla İzmir'de açılacak yeni okulun adresiyse Karşıyaka olacak. Yıldırım ve Kaptan Altay Altuğ arasındaki dostluğun kente yansıması olarak 9 Eylül'de Binali Yıldırım'ın da katılımıyla Kaptan Altay Altuğ İlkokulu açılacak. Anaokulu da barındıran eğitim yuvasının yapım süreciyle Altuğ'un da bizzat ilgilendiği ve okulun yaklaşık 1400 öğrenciye hizmet vereceği öğrenildi. Ayrıca Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım'ın desteğiyle Torbalı'da bir de anaokulunun yapımı tamamlandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2019, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER