İzmir'de CHP'nin seçim bürosuna silahlı saldırı!

CHP'nin Bayraklı Yamanlar Seçim Koordinasyon Merkezi'ne ticari taksiden 4-5 el ateş edildi.

İzmir'de CHP'nin seçim bürosuna silahlı saldırı!

Alınan bilgiye göre, Yamanlar Mahallesi'ndeki CHP Seçim Koordinasyon Merkezi'ne, önünden geçen otomobilden silahla ateş açıldı.

Bu sırada merkezde bulunan partililerden Batuhan Gül bacağından, Hakkı Bolat dirseğinden hafif yaralandı.

Ambulansla Çiğli Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılar, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Saldırıyı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin yakalanması için soruşturma başlatıldı

1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İzmir'in Bayraklı ilçesinde CHP'nin Seçim Koordinasyon Merkezi'ne taksiden düzenlenen ve 2 partilinin hafif yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı saldırıyla ilgili olarak B.A. isimli şüpheli gözaltına alındı. Poliste çeşitli suçlardan kaydı bulunduğu öğrenilen B.A.'nın, CHP Bayraklı Belediye Başkan adayı Serdar Sandal ile görüşmek istediğini, randevu alamadığı için de ateş açtığını söylediği öne sürüldü.

'BAŞKAN NEREDE, BURAYA GELSİN'

Saldırının ardından sosyal medya üzerinden  basın açıklaması yapan Cumhuriyet Halk Partisi Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper konunun takipçisi olacaklarını belirterek faillerin cezalandırılacağını söyledi. Açıklamanın tamamı şöyle:

''Sn. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Merkezimiz tarafından Sn. Serdar Sandal’ın partimizin Bayraklı Belediye Başkan Adayı olarak ilan edildiği 7 Şubat 2019 tarihinden bugüne seçim kampanyamızı derman belediyeciliği üzerine kurduk. Projelerimizi sunduk, yoksulluğu, pahalılığı, işsizliği dert ettik, vatandaşımızın derdine derman olacağımızı anlattık. Kimseyi ötekileştiremeyeceğimizi, siyasi parti, siyasi düşünce ayrımı gözetmeksizin kapımızın herkese açık olduğu ifade ettik.

AK Parti’nin 2014 yılı Bayraklı Belediye Başkan Adayı Sn. İsmail Sarı’yı, MHP’nin 2009 ve 2014 yılı Bayraklı Belediye Başkan Adayı Sn. Mehmet Toptaş’ı partimize kazandırdık. Gönül kırmadık, gönül aldık. Sevgi, barış, hoşgörü dilini kullandık, sevgi kazanacak dedik, Mart’ın sonu bahar dedik.

Ancak Bayraklı’da yakalamış olduğumuz bu sevgi, barış, hoşgörü ittifakı bazı odakları son derece rahatsız etmiş olmalı ki 8 Mart Cuma gecesi CHP Bayraklı Gençlik Kolları üyesi genç kardeşlerimize yaklaşık 50 kişilik bir grup tarafından silahlı ve sopalı saldırı gerçekleştirildi. Yaralı 7 arkadaşımız Çiğli Bölge Hastanesi ile Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralanan arkadaşlarımızın tedavileri gerçekleşti, dinleniyorlar.

Bu olayın hemen ardından 9 Mart Cumartesi günü saat 14.30 sıralarında ise, CHP Yamanlar seçim büromuza silahlı saldırı gerçekleştirilmiştir. Olaydan birkaç saat önce seçim bürosuna gelerek “Başkan nerede, buraya gelsin” şeklinde açıklamalarda bulunan şahıslar, daha sonra bir ticari taksi ile seçim bürosunun önünden geçerek büroya doğru 3 kurşun sıkmıştır. Kurşunlardan biri seçim bürosunun duvarına isabet etmiş diğer kurşunlardan biri kapıdan, diğeri de camdan içeri girerek iki arkadaşımızın yaralanmasına neden olmuştur. Yaralı arkadaşlarımızın tedavisi Çiğli Bölge Araştırma Hastanesi’nde devam etmektedir.

Tüm bu yaşananlarla ilgili yasal süreç devam etmektedir. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu provokatif saldırıya karşılık vermemiz beklenmesin. Adalete güveniyoruz, adalet kurumunun gereğini yapacağını, bu alçakça saldırıyı gerçekleştirenleri cezalandıracağını biliyoruz.

Biz yine sevgiyi, barışı, hoşgörüyü anlatmaya devam edeceğiz. Her kapıyı çalacağız, her sofraya oturacağız, her eli sıkacağız, her vatandaşımızla kucaklaşacağız. Bayraklı’da yakaladığımız sevgi, barış ve hoşgörü ittifakını Bayraklı projelerimizle taçlandırıp daha güzel bir Bayraklı’nın geleceğini hep birlikte inşa edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper''

Sıcak haberin ayrıntıları geliyor.. 

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 19:11
YORUM EKLE

banner47