İzmir'de, Akşener'in tur aracına saldırdılar!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 10 Haziran Pazar Günü (yarın) İzmir’de gerçekleştireceği ilçeler turunda kullanacağı araca yönelik saldırı sonrasında konuşan Genel Sekreter Çıray, “İzmir’de değerli bir emniyet müdürü var onun gerekli her türlü tedbiri alacağına inanıyorum” dedi

İzmir'de, Akşener'in tur aracına saldırdılar!

Türkiye, 24 Haziran erken genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine kilitlendi. Siyasi partiler ve liderler sandık mesaisine sayılı günler kala çalışmalarını yoğunlaştırdı.

İYİ Parti İzmir İl Teşkilatı, Genel Başkan Meral Akşener’in 10 Haziran Pazar (Yarın) günü kentte gerçekleştireceği program öncesinde üzücü bir olay yaşadı.
Akşener’in ilçe turlarında kullanacağı aracın Kültürpark Fuar alanı önünde saldırıya uğradığı öğrenildi. Akşener’in fotoğrafıyla kaplanan seçim aracının üstüne silahla ateş edildiği ifade edildi. İzmir Valiliği ve İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’nün olayla ilgili çalışmaları sürdürdüğü belirtildi.

"HANGİ SİYASİ GÖRÜŞTEN OLURSA OLSUN, BİR VATANDAŞIMIZIN SEÇİM YÜZÜNDEN BURNU KANAMASIN"

İYİ Parti Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Meral Hanım’ın Pazar günü ilçe turlarında kullanacağı arabaya böyle bir saldırı oldu.  Polis kamera kayıtlarını da araştırıyor. Fuardan çıkarken olmuş. Bu konuyu biz ayrıca polise aksettirdik. Onlar da ciddiyetle araştırma yapıyorlar. Bu İYİ Parti’ye ve İYİ Partililere ilk saldırı değil. Millet bunun cevabını sandıkta verecek. Biz seçimlerin sükunet ve huzur içinde geçmesi için her türlü tedbir ve hoşgörüyü aldık. Aynı tedbir ve hoşgörüyü devleti yönetenlerden bekliyoruz. Hangi siyasi görüşten olursa olsun bir vatandaşımızın seçim nedeniyle burnunun kanaması bizi derinden üzer ve yaralar. İzmir’de değerli bir emniyet müdürü var onun gerekli her türlü tedbiri alacağına inanıyorum. Bu saldırıyı yapanları da lanetliyorum” ifadelerini kullandı.

İZMİR’DE İKİNCİ OLAY

Türkiye’nin çeşitli yerlerinde stantlarına yönelik saldırıyla karşılaşan İYİ Parti, İzmir’de geçtiğimiz Mart ayında benzer bir olay daha yaşamıştı. İYİ Parti Tire İlçe eski Başkanı Salih Atakan Duran'a polis memuru Uğur Yakan saldırıda bulunmuş ve ardından tutuklanmıştı. 

(egedesonsöz)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER