İzmir'de 65 yaş üstü ve kronik hastalar hekimlerle eşleştirilecek

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, kentte yaşayan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşların ilde görev yapan hekimlerle eşleştirileceğini, hekimlerin bu kişileri haftada 3 defa arayıp sağlık durumlarını takip edeceğini bildirdi.

İzmir'de 65 yaş üstü ve kronik hastalar hekimlerle eşleştirilecek

Valilikten yapılan açıklamada, koronavirüsün kent genelinde yayılmasının önlenmesi amacıyla 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlıkları olan vatandaşlara yönelik bazı kararlar alındığı bildirildi. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"65 yaş üstü ve kronik rahatsızlıkları olan vatandaşlarımızın listeleri oluşturularak, durumlarının takibi ve sağlık ihtiyaçlarının daha hızlı karşılanması adına bağlı olduğu aile hekimi ile sağlık hizmetlerinin durumuna göre, İlçe Sağlık Müdürlüğündeki ve hastanelerdeki hekimlerle eşleştirilecektir. İlgili hekim ya da aile hekimi tarafından haftada 3 defa aranacak ve durumları takip edilecektir.

Oluşturulan Vefa Destek Gruplarınca bu kapsamdaki vatandaşlarımızdan başvuran hastaların ilaçlarının reçete işlemleri, bağlı bulundukları aile hekimliği birimleri tarafından gerçekleştirilecektir. Düzenlenen reçeteler vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere Vefa Destek Grubuna bildirilecektir. Evde kalan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın telefon ve elektronik ortamda yardım için yaptıkları başvuruları önceliklendirilecektir." 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rahime yalcon
Rahime yalcon - 2 ay Önce

Koronik astim hastasiyimnefes almakta guclik cekiyorum ayrica 54 yasindayimve birde 85 yasinda kalp yetmezligi diyabeti yatalak anneme bakiyorum evim kira maddi ve nanevi destek iistiyorum

Şöhret Bakraç
Şöhret Bakraç - 2 ay Önce

Ben diyabet kalp hastası 87 yaşında evde sağlık hizmetinden yararlanan biriyim bu hizmet çok iyi düşünülmüş hayata geçerse çok iyi olur sevindim Teşekkür ederim

Gürkan keskin
Gürkan keskin - 2 ay Önce

Kronik romatoit artrit hastasıyım şuan evde yasal izinliyim 5 gün sonra iznim bitiyor. Virüs dahada ilerledi. Bundan sonra ne olacak iznimiz uzatılacakmı ailem dışarı çıkıp hastalığı onlarada bulaştırmamdan korkuyor. En kötüsü 3 yaşında yavrumuz var.

Ömer
Ömer - 2 ay Önce

Yani diyorsunuz ki hasta evinde olacak hekim hastayı görmeden sadece konuşarak reçete yazacak. Onun yerine hasta ilacını doğrudan eczaneden alsın. Doktor sadece formalite iş yapmasın. Doktorun görmediği hastaya reçete yazması kanunen suç. Bence ölü doğan bir uygulama. Bir ustayı eve çağırmayın bedeli ayak bastı ücreti 50 TL. Usta 5 yılda yetişiyor ve üniversite sınavında ilk 10.000 gibi derdi yok. Doktor ücretini siz hesaplayın. Bence tek yol bu.

Yaşar Karaboğa
Yaşar Karaboğa - 2 ay Önce

Kanser hastasıyım.3 aylık kontrol deyim.Tetkiklerimi yaptırmak gerek.Sıkıntıdayım.Bu hizmetten yararlanmak isterim

Erman Avdan
Erman Avdan - 2 ay Önce

Kalp pili taşıyorum. Koah hastasıyım. İNŞALLAH OLUR.

Ertan
Ertan - 2 ay Önce

Güzel bir uygulama, ama sağlıklı yürütülür mü, bakıp göreceğiz.

Gülüstan sabak
Gülüstan sabak - 2 ay Önce

Nasıl ev sahibi olcam yani


SIRADAKİ HABER