İzmir'de 13 köy yolu ulaşıma kapandı!

İzmir'in Kiraz ilçesinde, kırsal yüksek kesimlerde kalan 13 mahallede olumsuz hava şartları nedeniyle Ulaşıma kapanan yolların açılması için belediye ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Meteoroloji ise hava durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İzmir'de 13 köy yolu ulaşıma kapandı!

Kiraz İlçesine bağlı Kırsal yüksek kesimlerde olan 13 mahallede etkili olan kar yağışı nedeniyle yollar ulaşıma kapandı. Altınoluk, Ören, Cevizli, Kibar, Ovacık, Dokuzlar, Umurlu, Ahmetler, Olgunlar, Mersinlidere, Akpınar, Uzunköy, Bahçearası, mahallelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle belediye ekipleri harekete geçti. Kar kalınlığının 15 santimetreye ulaştığı bölgede, kapanan yolları açmak için ekipler çalışmalara başladı.

Kiraz Belediyesi Başkanı Saliha Özçınar çalışmaları yerinde inceleyip, Fen İşleri Müdürü Erhan Göztaş'tan bilgi aldı. Göztaş, kar nedeniyle ulaşıma kapanan kırsaldaki 13 mahallede yolların açılması için ekiplerinin çalışmalarının devam ettiğini  belirterek, "Kiraz Belediyesi Fen İşlerindeki 16 kişilik personelle, 3 kepçe, 2 greyder ve 2 kamyon ile tüm geceye boyu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şimdilik yollarda buzlanma yok, buzlanma ve don olduğunda tuzlama çalışmasını da anında yapacağız." dedi.

HAVA RAPORU
Bugün saat 12.00-18.00 arasında İzmir'in doğusu, Aydın'ın merkez ve doğu kesimlerinde genelde karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar yağışı bekleniyor. İzmir'in yüksek yerlerinde hafif de olsa kar yağışı ihtimali bulunuyor. Ancak deniz ulaşımını etkileyecek bir fırtına söz konusu değil. Daha çok İzmir'in doğu ilçeleri, Manisa'nın genelinde kar yağışları olacak. Yine İzmir merkez ve çevresinde yağmurlu havanın etkili olması bekleniyor. 

Aydın'ın büyük bölümünde yağışlar var. Deniz kenarında yağmur şeklinde, Aydın merkez ve çevresinde karla karışık yağmur, kentin doğusunda ve yüksek kesimlerinde ise kar yağışı bekleniyor.

SICAKLIKLAR ARTACAK
Gündüz 4 derece ile 5 derece arasında, gece saatlerinde 1 derece ve 2 derece olan sıcaklıkların, salı günü en düşük seviyede olması bekleniyor. Salı günü gündüz sıcaklıklar 4 derece civarında olacak. Gece ise sıfıra inecek. Hafta ortasından itibaren ise soğuk ve yağışlı havanın az da olsa etkisini yitirmesi bekleniyor. Çarşamba günü öğlen saatlerine kadar bölgede soğuk havanın etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor. Perşembe, cuma ve cumartesi günü ise havanın daha ılık olacağı bekleniyor. Perşembe günü gündüz saatlerinde sıcaklıklar 10 dereceye kadar yükselecek.

YORUM EKLE

banner47