İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden önemli duyuru

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Genel Sekreter Buğra Gökçe'nin ismini kullanarak dolandırıcılık girişiminde bulunanlar konusunda yazılı bir mesaj yayınlayarak uyarıda bulundu 

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden önemli duyuru

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Genel Sekreter Dr. Buğra Gökçe'nin ismini kullanarak dolandırıcılık girişiminde bulunanlar  olduğunu belirterek, uyarıda bulundu. 

Açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe'nin ismini kullanan bazı kişilerin kentteki meslek kuruluşlarının üyelerini arayarak, "iftar yemeği verilmesi" veya "Ramazan paketi dağıtımı" gibi gerekçelerle para talep ettiği öğrenilmiştir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi veya kurumumuzun temsil makamındaki kişilerin herhangi bir kişi veya kurumdan bu yönde bir talepte bulunması söz konusu değildir.

Önceki yıllarda da farklı örneklerle karşımıza çıkan bu tür dolandırıcılık girişimlerine yönelik hukuki süreç başlatılacaktır. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri adına telefon veya başka bir kanalla ulaşarak, "hayır", "yardım" gibi gerekçelerle para talep eden kişilere itibar edilmemesi ve en kısa sürede emniyet yetkililerine bilgi verilmesi rica olunur."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER