İZBAN'da intihar eden Ayçe'den mektup var

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, yaşadığı psikolojik bunalım nedeniyle koşarak İZBAN treninin önüne atlayan lise öğrencisi Ayçe K. (17) yaşamını yitirdi.

İZBAN'da intihar eden Ayçe'den mektup var

Ayçe'nin eve bıraktığı mektupta, ölümünden kimsenin sorumlu olmadığını, anne ve babasını çok sevdiğini yazdığı, kullandığı eşya ile giysilerin de satılıp parasının sokak hayvanlarına harcanmasını istediği öğrenildi. Öğretmen Ebru K. ve Karşıyaka Basketbol Takımı'nda altyapı sorumlusu baba Hüsnü Eralp K., tek çocuklarının ölümüyle büyük üzüntü yaşadı.

İZBAN Nergiz İstasyonu'nda dün saat 15.00 sıralarında meydana gelen olayda, yolcular arasında bulunan Ayçe K., tren yaklaşırken koşarak raylara atladı. İstasyondaki yolcular büyük şok yaşarken, tren Ayçe K.'ye çaptı. İhbar üzerine istasyona gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde, bir kolejde okuyan lise üçüncü sınıf öğrencisi genç kızın hayatını kaybettiği belirlendi. Trenin makinisti ifadesinde, "İkaz ve uyarı düğmesine bastığım sırada bir kadın kendisini raylara bıraktı. Uyarı ve ikaz yaptığımız halde kendisini attı" dedi.

GERİDE MEKTUP BIRAKTI

Ölümüyle ailesini ve arkadaşlarını yasa boğan Ayçe K.'nin, intiharından önce istasyona yakın olan evine, bir mektup yazıp bıraktığı ortaya çıktı. Ayçe K.'nin mektupta, ölümünden kimsenin sorumlu olmadığını, anne ve babasını çok sevdiğini yazdığı, ayrıca kullandığı eşya ile giysilerinin de satılıp, parasının sokak hayvanlarına harcanmasını istediği öğrenildi. Ayçe K.'nin son iki yıldır psikolojik sorunlar yaşadığı ve zaman zaman da psikiyatri desteği aldığı ifade edildi. Öğretmenlik yapan anne Ebru K. ile Karşıyaka Basketbol Takımı'nda altyapı sorumlusu baba Hüsnü Eralp K., tek çocuklarının acı haberiyle büyük üzüntü yaşadı.

İzmir Adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapılan Ayçe K.'nin cenazesinin, bugün ailesine teslim edileceği ve kentte toprağa verileceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER