İYİ Partili Kırkpınar'dan Ulupınar'a jet yanıt!

İYİ Parti İzmir İl eski Başkanı, Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu üyesi Yıldırım Ulupınar, bugün yaptığı açıklama ile görevlerinden isitifa etti. Ulupınar'ın; "İYİ Parti bugün itibarıyla siyasi anlamda makas değiştirerek siyasetin uç bir noktasına doğru savruluyor" ifadesine jet yanıt ise İYİ Parti'nin yeni İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar'dan geldi

İYİ Partili Kırkpınar'dan Ulupınar'a jet yanıt!

CANSU TEMİR AKSU / BEN HABER

İYİ Parti'nin 81 ilde aldığı revizyon kararı, İzmir'e geçtiğimiz hafta il başkanının atanmasıyla birlikte tamamlanmış oldu. İzmir'de 45 gün sonra gerçekleşen atama sonrası Hüsmen Kırkpınar'ın başkanlık koltuğuna oturması, parti içinde tartışmaları da beraberinde getirdi. Kırkpınar isminin kulislerde konuşulmaya başladığı günden itibaren Kırkpınar'ın MHP kökenli geçmişi eleştiri oklarının hedefi haline gelmiş, 'İYİ Parti küçük MHP olacak" yorumları yapılmıştı.

KIRKPINAR'DAN ULUPINAR'A YANIT

Bu tartışmalara son olarak İYİ Parti İzmir İl eski Başkanı, Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu üyesi Yıldırım Ulupınar'ın istifası da eklendi. Ulupınar'ın istifa açıklamasındaki; "Kurucu üyesi olduğum İYİ Parti kilitlenen siyaseti açacak anahtar olacak, siyasete yeni bir soluk getirecekti. Üzülerek ifade etmeliyim ki İYİ Parti bugün itibarıyla siyasi anlamda makas değiştirerek siyasetin uç bir noktasına doğru savruluyor. Bu konuda yaptığımız tüm uyarılarımız, yaklaşan tehlikeye dikkat çeken eleştirilerimiz partiyle ilgili farklı hesapları olan bazı kesimler tarafından dikkate alınmadı" ifadelerine İl Başkanı Kırkpınar'dan 'kabul edilemez' yorumu geldi.

"HER ZAMAN AĞABEY DİYE HİTAP ETTİM AMA..."

Kırkpınar Ben Haber'e yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı:

"Yıldırım Bey, hem parti kurucumuz hem de kurucu il başkanımızdır. Partimize emeği olmuştur, kendisine her zaman ağabey diye hitap ettim ama istifasında ifade ettiği gerekçeyi hiç bir zaman kabul etmiyorum, kabul etmem mümkün değil. Kendisine bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum."

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2018, 13:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail Yirmidokuz
İsmail Yirmidokuz - 7 ay Önce

Bayrak yarışları böyle olur önümüze bakacaz Rabim hayırlı olanı nasip etti inşAllah ülkücü Atatürk CÜ herkesten daha çok aydınız

Recep kalkan
Recep kalkan - 7 ay Önce

Gidenlerin yerini alacak elbetteki iyi ler var kimsenin ardından aglancak durum yok yeni başlıyoz iyi başlıyoz

veyis fazla
veyis fazla - 6 ay Önce

sayın ULUPINAR,Kurucu başkan olarak emekleri çoktur yinede tecrübelerine ve deneyimliğinize bu partiye gönül veren bizler sizi aramızda görmek isteriz.

SIRADAKİ HABER