İYİ Parti İzmir'in 'seçim' raporu tamamlandı

1’inci ve 2’inci Bölge ilçe başkanlarıyla ayrı ayrı görüşen Ükünç, ilçe başkanlarının süreçle ilgili aksaklıklar, talepler, seçim dönemi görülen hatalar ve eksikliklerle ilgili düşüncelerini harmanlayarak raporunu tamamladı

İYİ Parti İzmir'in 'seçim' raporu tamamlandı

İYİ Parti Genel Merkezi, 24 Haziran seçimlerinin ardından teşkilatlardan seçim sonuçlarına dair rapor istemişti.

Partinin yüksek oy beklediği ancak istediği sonucu elde edemediği, her iki bölgeden de birer milletvekili çıkarabildiği İzmir’de, İl Başkanı Koray Ükünç rapor hazırladı.

1’inci ve 2’inci Bölge ilçe başkanlarıyla ayrı ayrı görüşen Ükünç, ilçe başkanlarının  süreçle ilgili aksaklıklar, talepler, seçim dönemi görülen hatalar ve eksikliklerle ilgili düşüncelerini harmanlayarak raporunu tamamladı.

RAPORDA 2 ÇARPICI TESPİT

1-2 gün içerisinde Genel Merkez’e gönderilecek rapordaki çarpıcı detaylara Gerçekizmir ulaştı.

Edinilen bilgiye göre ilçe başkanlarının büyük bölümünün gündeme getirdiği vekil listelerindeki ithal aday sıkıntısı ve CHP ile ittifak konusu raporda yer aldı. İzmir raporunda ithal adayların kentte partiye oy kazancı sağlamadığı, özellikle 3-4 ve 5’inci sıralarda teşkilatın içinden gelen isimlere yer verilseydi daha fazla vekil çıkartılabileceği vurgusu yapıldı.

Raporda CHP ile ittifakın da partiye oy anlamında bir kazanç getirmediği, partinin bu ittifakla birlikte oy kaybı yaşadığı notu düşüldü.

Raporda ayrıca bazı teşkilatların seçime hazırlıksız yakalandığı da not olarak düşüldü.

TALEPTE BULUNDU

Raporda İl Başkanı Ükünç bir talepte bulundu. Ükünç, yerel seçimlerde teşkilatlarda yaşanacak istifalar sonrası, ilçe başkanlıklarının boş kalmaması için, aday adayı olmak isteyen partililerin istifasının erkenden alınmasını istedi.

(gerçekizmir)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER