İYİ Parti İzmir'de taşlar yerine oturuyor!

İYİ Parti İzmir İl Teşkilatı, hem Grup Toplantısı'na katılmak hem de 71 kişilik yeni yönetim kurulunu onaylatmak için dün Ankara'ya gitti. Çarşamba günü kente dönmesi beklenen İl Başkanı Kırkpınar'ın bir gün daha Ankara'da kalarak, Akşener'in önderliğinde düzenlenecek olan İl Başkanları Toplantısı'na katılacağı öğrenildi

İYİ Parti İzmir'de taşlar yerine oturuyor!

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Türkiye'de gözler Mart 2019'da gerçekleşecek olan yerel seçimlere çevrildi. 24 Haziran genel ve yerel seçimlerin ardından sancılı bir sürece giren ve 81 ilde revizyon kararı alan İYİ Parti'de, sürecin tamamlanmasıyla birlikte,yerel seçim çalışmaları da hız kazandı.

ANKARA ÇIKARMASI

4 Eylül'de yönetim kadrosuyla birlikte istifa eden İzmir İl Başkanı Koray Ükünç'ün yerine 45 gün sonra atanan Hüsmen Kırkpınar, göreve gelir gelmez yeni yönetim kadosu için kolları sıvadı. Yönetim kurulunda yer almayı isteyen partililerle tek tek görüştükten sonra listeyi oluşturan Kırkpınar, dün listeyi Genel Başkan Meral Akşener'e onaylatmak için Ankara'ya gitti. Kırkpınar'ın, perşembe günü yeni yönetim kurulunu açıklayacağı ifade edildi.

Öte yandan, bugün gerçekleşen Grup Toplantısı'na katılmak için İzmir'den yaklaşık 100 partili de Başkent'te yerini aldı. Kırkpınar ile birlikte toplantıya katılan partililer, bugün akşam saatlerinde İzmir'e dönecekler.

ANKARA'DA İL BAŞKANLARI ZİRVESİ

Kırkpınar'ın ise, Akşener'in yarın düzenleyeceği İl Başkanları Toplantısı'na katılmak için Ankara'da kalacağı öğrenildi. Toplantının ana gündem maddesinin yerel seçimler olduğu öğrenilirken, illerdeki yeniden yapılanmanın da konuşulacağı öğrenildi.

İL TAMAM SIRA İLÇELERDE

Ayrıca İl Başkanı Kırkpınar'ın dosyasında il yönetimindeki yenilenmenin yanında, bazı ilçelere atanacak yeni ilçe başkanlarının isimlerinin de bulunduğu ve Genel Başkan Akşener'in onaylaması durumunda listedeki ilçelerde yeni ilçe başkanlarının da görevlerine başlayacağı öğrenildi.


 


 


 

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER