İYİ Parti İzmir'de 'seçim sonrası' zirve!

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Ükünç, seçim sonrası ilçe başkanları ile bir araya gelerek, seçime dair değerlendirmelerde bulunuyor. Öte yandan, aktif siyaseti bırakacağını ifade eden Ulupınar'ın Akşener ile görüştüğü ve Akşener'in "Önümüzdeki dönemlerde bilgi ve tecrübenden faydalanmak istiyorum" dediği öğrenildi

İYİ Parti İzmir'de 'seçim sonrası' zirve!

CANSU TEMİR AKSU / BEN HABER

İYİ Parti İzmir İl Teşkilatı, seçimin sona ermesiyle birlikte 'seçim zirvesi' startını verdi. Dün İzmir 2. bölge ile görüşen İl Başkanı Koray Ükünç, bugün de 1. bölge ilçe başkanları ile görüşeceklerini belirterek, pazartesi günü genel merkeze rapor sunacaklarını ifade etti.

Her iki bölgeyle ayrı ayrı görüşmenin daha verimli olduğunu ifade eden Ükünç; "Amacımız genel seçimlerde neler yaptık, neleri yapamadık ve bunların nedenleri neydi, bunların bir istişaresini, eğer yapılması gerekiyorsa öz eleştirisini yapmak. Dün 2. bölge ilçe başkanları ile görüştük, bundan sonraki yerel seçimlerde neleri yapmamız gerektiği ile alakalı bir istişare toplantısı yaptık. Bugün de ona devam edeceğiz. Yerel seçimlerden önce, ilçelerin bizlere yazmış olduğu raporlarla, bizde kendimiz bir rapor yazarak pazartesi günü genel merkeze bu raporu ileteceğiz. Bu raporlar doğrultusunda teşkilatlarımızda eksikliklerimiz varsa bunları tamamlayacağız ve yerel seçim startını vereceğiz." dedi.

İYİ PARTİ KAMPA GİDİYOR

20-23 Temmuz tarihleri arasında 3 günlük bir kamp yapılacağını belirten Ükünç; "Kurucular Kurulu, Genel İdare Kurulu, Milletvekilleri ve İl başkanlarının katılacağı bir kamp gerçekleşecek. Orada zannediyorum ki, genel seçimlerin istişaresi yapılacak. Yerel seçimlerle alakalı yapılması planlanan çalışmalar ve teşkilatlarla ilgili tasarruf konularında mutlaka bir karar çıkacaktır. Diğer yandan, belediye meclis üyeliklerine ve belediye başkanlıklarına aday olmayı düşünen, teşkilatlarda aktif görev alan arkadaşlarımızla alakalı o kampta, bir karar çıkacağını düşünüyoruz. Bence doğrusu da bu işin bir an evvel yapılması. Çünkü seçime 5 kala yapıldığı zaman, teşkilatlarda ciddi sıkıntılar oluyor. Yani yönetimin üçte birinin ilçe başkanları ile birlikte boşalıyor olması, o ilçe teşkiltından yerel seçimlerde alınacak verimi ciddi anlamda azalttığı düşünüyorum. Biz teşkiltalarla, birebir görüşmelerimizi aslında gidip teşkilatlara yapmak istemiştik, fakat Genel Merkez bizden pazartesiye kadar bir rapor bekleyince, teşkilatları toplamayı tercih ettik" şeklinde konuştu.

AKŞENER'DEN ULUPINAR'A 'TEŞKİLATIN SANA İHTİYACI VAR' ÇAĞRISI

Öte yandan, İyi Parti İzmir'in eski il başkanı ve milletvekili adayı Yıldırım Ulupınar'ın, 24 Haziran seçimlerinden sonra, "Aktif siyaseti bırakıyorum" ifadelerinden sonra, Genel Başkan Meral Akşener ile görüşmesi merakla bekleniyordu. Dün gerçekleşen buluşmanın ardından, Ulupınar açıklama yapmayı tercih etmezken, görüşmede Akşener'in Ulupınar'a "Bizim birbirimize ihtiyacımız var. Teşkilatın sana ihtiyacı var. Önümüzdeki dönemlerde bilgi ve tecrübenden faydalanmak istiyorum" dediği öğrenildi. Akşener'in bu yaklaşmı üzerine Ulupınar'ın yakın çevresine Akşener'i kıramayacağını söylediği öğrenildi.

Ulupınar'ın, "Aktif siyaseti bırakacağım" sözleri üzerine, ilçe başkanlarının çoğunun 'Ulupınar yoksa, bizde yokuz' çıkışı üzerine, Akşener ve Ulupınar'ın bu görüşmesinin teşkilat tarafından sevinçle karşılandığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2018, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER