İYİ Parti İzmir'de hareketlilik: İmza kampanyası başlatacaklar

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Yıldırım Ulupınar, Cumhurbaşkanı adayı olan Meral Akşener'in için seçim kurullarına imza verilmesini sağlayacak çalışmalar yapacaklarını açıkladı.

İYİ Parti İzmir'de hareketlilik: İmza kampanyası başlatacaklar

24 Haziran'da yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler öncesi, partilerde başlayan hareketlilik de arttı. Siyasi partiler bir yandan oy oranını arttırmak, diğer taraftan ise destekledikleri cumhurbaşkanı adayını seçtirmek için yoğun bir çalışma takvimi hazırladı. İYİ Parti İzmir İl Başkanı Yıldırım Ulupınar da, Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener için imza kampanyası başlatacaklarını açıkladı.

Seçmenin, Akşener'in adaylığı için imza vermesine yönelik yürütülecek kampanya, sosyal medya üzerinden de aktif şekilde yapılacak. Yine anons araçları ile sokaklarda, duyurular yapılacak. Seçmenler, Meral Akşener'e destek için seçim kurullarına davet edilecek. Gitme imkanı omayanlar ise parti tarafından seçim kurullarına görütülecek.

ADAY OLMAK İSTEYENLER İÇİN BAŞVURU SÜRESİ BAŞLIYOR

Başkan Ulupınar, ayrıca kabul etmeleri halinde 6 gazeteye tam sayfa ilan vereceklerini de söyledi. Öte yandan milletvekili aday adayı olmak isteyenler için başvuru süresi de başlıyor. Adaylar, il başkanlığına veya genel merkeze başvurularını yapabilecek. Ayrıca, İYİ Parti İzmir İl Teşkilatı kulislerinde, Başkan Ulupınar'ın milletvekili adayı olabileceği yönünde iddialar da konuşuluyor. Ankara'dan, Ulupınar'a milletvekili adayı olması yönünde çağrıların olduğu ancak Ulupınar'ın bu konuya dair henüz net bir karar vermediği belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2018, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER