"İttifak İkinci Sezon: Ortaklar Barışıyor"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ; sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

"İttifak İkinci Sezon: Ortaklar Barışıyor"

BEN HABER - 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, bugün sosyal medya hakkında yaptığı açıklamalar; twitter'da en çok konuşulanlar listesinde yer alıyor.

#SosyalMedyamaDokunma etiketiyle çok sayıda paylaşım yapılırken, o paylaşımlar arasında siyasetçiler de yer aldı.

Espirili bir dille paylaşım yapan siyasilere ise, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'dan dikkat çeken bir yorum geldi.

Dağ; İYİ Parti, CHP ve HDP arasındaki 'paylaşım' trafiğini "İttifak İkinci Sezon: Ortaklar Barışıyor" olarak yorumladı.

İşte o paylaşım:

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

* Bazı konular var ki üzerinde konuşmak bile insanın kalbini acıtıyor. Aile olarak birkaç gündür, böyle can acıtıcı bir mesele ile karşı karşıyayız.

* Önceki gece 8. torunum Hamza Salih dünyaya geldi. Berat Bey evladının doğumunun sevincini kamuoyu ile sosyal medyada paylaştı. Bu mesajın altına on binlerce kişi iyi niyetli yorumlarda bulundu.

* Ancak insanlıktan dahi nasibini almamış, kalbi kararmış bazı alçaklar, içindeki kötülüğü sergileyen hakaretlerle bu güzel iklimi kirletmeye çalıştı.

* Yargı ve emniyet teşkilatlarımız harekete geçti ve işlem yapmaya başladı.

* Dünyaya gözlerini henüz açmış bir bebek üzerinden ailesine ve onların temsil ettiği değerlere saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız.

* Hukuk önünde her birinden işledikleri suçun hesabını elbette soracağız.

SOSYAL MEDYA DÜZENLEMESİ GELİYOR

* Niçin YouTube, niçin Twitter, niçin Netflix şu bu gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzun ne demek olduğunu anlıyor musunuz. İşte bu ahlaksızlıkları ortadan kaldırabilmek için.

* Yalanın iftiranın kişilik haklarına saldırının alıp başını gittiği bu mecraların bir düzene sokulması şarttır. Türkiye’ye bu tür mecralar yakışmıyor.

* Bu millete, ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz

* Kanunların suç saydığı her konuda hak arama ve önleme yolları açık olmalıdır.

* ABD’lisi, Avrupalısı, Çinlisi bu imkana sahipken 83 milyonluk Türk vatandaşının sosyal medya terörü karşısında eli kolu bağlı kalmasını kabul edemeyiz.

* Bu konuda kapsamlı bir hukuki düzlenme üzerinde çalışıyoruz. Bu düzenlemenin süratle hazırlanması ve yürürlüğe sokulması çağrısında bulunuyorum. Yasama dönemi bitmeden tamamen bu meseleyi halledeceğimizi umuyorum.

* Hukuki düzenleme tamamlandığında erişim engeli ile adli ve mali yaptırımlar dahil her türlü yöntemi devreye sokacağız. Türkiye bir muz cumhuriyeti değildir.

* Bu ülkenin idari ve adli kurumlarını hiçe sayanları biz de hiçe sayarız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER