İşte İzmir'in, havası en kirli ilçesi!

“Hayat Nefesle Başlar” sloganı ile çalışmalarını sürdüren Türk Toraks Derneği, Türkiye’deki hava kirliliğini yeni verilerle açıkladı. Buna göre İzmir’in havası en kirli ilçesi Karşıyaka, havası en az kirli ilçesi ise Çiğli olarak belirlendi.

İşte İzmir'in, havası en kirli ilçesi!

Türkiye’de hava kirliliği ölçümü yapan istasyonların 2017 yılındaki sonuçlarını ortaya koyan araştırmaya göre, yıl içerisinde en fazla sayıda kirlilik limitinin aşıldığı yerlerin başında Ege Bölgesi’nden, Manisa (314) ve Denizli Bayramyeri çıktı.

İŞTE HAVA KİRLİLİĞİ ORANLARI

İzmir’de ise Gaziemir, Bayraklı, Bornova, Şirinyer, Alsancak, Karşıyaka, Güzelyalı ve Çiğli ilçeleri kirlilik limitini aşan yerler arasında. İzmir’in ilçelerinde hava kirliliği oranları şöyle:

Karşıyaka (334), Alsancak (105), Güzelyalı (104), Şirinyer (93), Bayraklı (91), Bornova ve Gaziemir (89) ve Çiğli (84)

Türkiye’deki hava kirliliğinin önemli bir toplum sağlığı sorunu olduğunu söyleyen Türk Toraks Derneği Hava Kirliliği Dönem Grubu Eş Başkanı Dr. Nilüfer Aykaç Kongar, kent merkezlerinde kurulan AVM ve TOKİ binalarının şehirde az olan yeşil alanları yok ettiğini ve bundan dolayı şehirde yaşayan insanların astım atakları, KOAH, akciğer kanseri, çocuklarda ise akciğer gelişim geriliği, tüberküloz ve akciğer damar hastalıkları başta olmak üzere göğüs hastalıkları alanının önde gelen tüm hastalıklarına yakalandığına işaret etti.

(Egedesonsöz)

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 12:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
VEYSEL ŞİMŞEK
VEYSEL ŞİMŞEK - 4 hafta Önce

YANİ EN TEMİZ HAVASI İLÇE ÇİĞİLİMİ ?

SIRADAKİ HABER