İstanbul Valiliği'nden o fotoğrafa garip savunma

İstanbul Valiliği’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Atatürk portresinde Atatürk’ün kaşları birleştirildi.

İstanbul Valiliği'nden o fotoğrafa garip savunma

İstanbul Valiliği’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Atatürk portresinde Atatürk’ün kaşları birleştirildi.

Olayla ilgili açıklama yapan Valilik Halkla İlişkiler Müdürü, tweet’i kendisinin attığını ve Atatürk’ün kaşlarının arasındaki boşluğun “otomatik olarak doldurulduğunu” öne sürdü.

İBB Başkanı İmamoğlu’nun ziyaretiyle ilgili İstanbul Valiliği hesabından yapılan paylaşımda, Atatürk portresinde kaşları birleştirildi. Hesaptan yapılan ilk paylaşımda, İmamoğlu ve Yerlikaya’nın önünde durduğu portrede, Atatürk’ün kaşlarının montajla birleştirildiği görüldü.

Ziyaretle ilgili paylaşımı ivedilikle silen Valilik, aynı mesajla yeniden bir paylaşım yaptı; fakat eski paylaşımın ekran görüntüsünü alan Twitter kullanıcıları, Valiliğe tepki gösterdi.

VALİLİK: OTOMATİK DOLDURULMUŞ

Birgün konuyla ilgili İstanbul Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Muammer Karadeniz ile görüştü. Karadeniz olayı doğrulayarak, fotoğrafı Twitter’a kendisinin yüklediğini söyledi. Karadeniz, Atatürk’ün kaşlarının arasındaki boşluğun “otomatik olarak doldurulduğunu” öne sürdü.

Karadeniz’in yaptığı açıklama şöyle:

“Konuyu bizzat kendi telefonumdan kendim attım, fotoğrafı da kendim seçtim. Neticede Twitter’da fotoğrafı ‘otomatik düzelt’ deyince, daha önceden de birkaç defa yapmıştı, buna benzer bir karartı atıyor. Bu karartıyı aynı şekilde Atatürk’ün fotoğrafında da atmış yani iki kaş arasındaki boşluğu ‘fotoğrafı otomatik düzelt’ dediğimiz zaman kendisi dolduruyor.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER