İnşaat camiasının oscarı Dülger'e!

Dülger İnşaat, Dünya çapında 95 ülkede 7 bin 500’den fazla üyesi olan Global Trade Leaders Club tarafından sektörün Oscarı olarak kabul edilen Uluslararası Yapı Ödülüne layık görüldü. Dülger İnşaat Genel Müdürü Erdem Cotur , İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenen törenle ödülü aldı.

İnşaat camiasının oscarı Dülger'e!

Küresel Ticaretin Liderleri Kulübü (Global Trade Leaders Club) bu yıl çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren uluslararası şirketler kapsamında, 4 farklı kategoride 23'er firmaya yönelik değerlendirme yaptı. Küresel Ticaretin Liderleri Kulübü, inşaat kategorisinde İzmirli Dülger İnşaat'ı bir yıl boyunca incelemeye alarak çalışmalarını değerlendirdi. Dülger İnşaat'ın bugüne kadar yapımını tamamladığı ve devam eden projeleri, kullandığı teknolojiyi, prefabrik yapı sistemlerini, iş güvenliğinden hizmet kalitesine kadar tüm aşamalar, bu çalışmada mercek altına alındı.

İş ortaklarıyla, müşterileriyle, çalışanlarıyla ve Dülger İnşaat'ın bağlı bulunduğu sivil toplum kuruluşlarıyla görüşüldü. Bu mercilerden gelen geri bildirimlerle bir puanlama yapılarak ödüle aday gösterildi. Aday firmalar arasından ödülü almaya hak kazanan firmalar, ayrıca Dünya çapındaki 95 ülkede 7 bin 500'ü aşkın kulüp üyesinin oylamalarına da sunuldu. Yapılan değerlendirmede Dülger İnşaat, sektörün Oscarı olarak kabul edilen Uluslararası Yapı Ödülüne (International Construction Award) layık görüldü. İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenen törende Dülger İnşaat Genel Müdürü Erdem Cotur, ödülü Küresel Ticaretin Liderleri Kulübü Genel Sekreteri Recardo Rose'un elinden aldı.

KALİTELİ, EKONOMİK VE HIZLI ÜRETİM
Törende sunum yapan Cotur, 22 yıldır inşaat sektöründe hizmet verdiklerini, bugüne kadar başta endüstri yapıları olmak bin 200 tesisin inşaatını tamamladıklarını belirtti. Cotur, halen taahhütlerinde devam eden 24 farklı inşaat projeleri olduğunu, prefabrik betonarme ile daha kaliteli, daha hızlı, daha ekonomik yapılar ürettiklerini ifade ederek “Bu ödül Dülger için yeni bir devrin başlangıcıdır ve inovasyon orijinli yapı üretme kültürümüzün yakın gelecekte bizi taşıyacağı uluslararası standardı işaret etmektedir” diye konuştu.

DÜNYA'YA İZMİR'İ ANLATTI
Cotur, konuşmasında özellikle İzmir ve İzmir'in gelişiminine de dikkat çekti. Gelişen metropoller arasında İzmir'in 2. sırada yer aldığını, dünyanın en güzel şehri olduğunu söyleyen Cotur, 7 bin 500 firmanın temsilcilerinin bulunduğu salonda İzmir’in sanayi gücünü, lojistik potansiyelini, bin yılları aşan ticaret kültürünü, Efes'i, Meryem Ana'yı ve Çeşme'yi tanıtarak İzmir adına turizm elçiliği de yaptı.

MURAT BORA DÜLGER: “KALİTEMİZİN ÖDÜLÜ”
Dülger Grup Yönetim Kurulu Başkanı Murat Bora Dülger ise ödül nedeniyle büyük gurur duyduklarını belirterek, “Ülkemizin daha çok çalışmaya ve üretmeye ihtiyacı olduğu bu dönemde, grubumuzun lokomotif firması Dülger İnşaat'ın uluslararası alanda böyle bir ödül almış olması, bizim kadar sektör için de çok önemli. Bu ödül, kalitemizin ulaştığı noktayı gösteriyor” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER