İngilizce öğrenmek artık çok kolay!

Çocukların İngilizce öğrenmesi artık çok daha kolay. DynEd ismi verilen ve öğrencilerin tamamen ücretsiz bir şekilde yararlandıkları programla yabancı dil öğrenen gençler Bornova'da ödüllendirildi

Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu, okul müdürleri ve öğretmenleri ile DynEd İzmir İl Koordinatörü Ayşim Deryaaşan'ın da katıldığı etkinlikte, veliler de öğrencileri yalnız bırakmadı. Konuşmalar sonrası başarılı öğrencilerin tablet, bisiklet ve elektrikli kaykay gibi hediyelerle ödüllendirildiği etkinlik, öğrencilerin yeteneklerini sergiledikleri gösterilerle taçlandı. Bir öğrencinin Atatürk resimli Türk bayrağıyla sahneye çıkmasının büyük alkış aldığı etkinlikte Bornova Zehra Hocahanım İlköğretim Okulu öğrencilerin dans gösterisi de ilgiyle izlendi.

Törende konuşan DynEd İzmir İl Koordinatörü Ayşim Deryaaşan, “DynEd, uzun zamandır Bakanlığın kullanmamızı istediği, ücret ödemeden öğrencilerin faydalanacağı bir dil sistemidir. 2017 Mayıs ayından itibaren bu sistem İzmir'de aktif olarak kullanılmaya başlandı. Son 5 aydır Bornova ilçemiz büyük gelişme ve atak göstererek İzmir'de ilk 3'e yerleşti. Bu başarıda en başta Bornova İlçe Müdürümüz sayın Kadir Kadıoğlu ve DynEd İlçe Koordinatör Yardımcımız Sevilay Özkaya'nın etkileri çok büyüktür. İlçe Müdürümüz sayın Kadir Kadıoğlu'na, İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına destekleri için teşekkür ederim. Sevilay hocamın özverili çalışmaları için tebrik eder teşekkür ederim. Tüm İngilizce öğretmenlerimize, okul müdürlerimize ve en önemlisi öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum" dedi.

Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu yaptığı konuşmada, "DynEd sistemi 2017 Mayıs ayından beri çalışmalarımız devam ediyor. Hızlı bir şekilde devam eden bu çalışmalarımız, ilçe koordinatörlerimizin katkılarıyla, öğretmenlerimizin dertlenmeleriyle güzel bir noktaya geldi. Son 5 aydan beri de yine koordinatörlerimizin, okul müdürlerimizin, velilerimizin bu konuyla ilgili kendilerine anlatılan bunun yabancı dil konusunda oldukça etkili olduğu, bu projenin bakanlığımız tarafından okullarımızda uygulanması gerektiğini anlattıktan sonra öğrencilerimizde bu bilinçle hızlı bir şekilde DynEd'e kullanmaya başladı. Ve başarılar arka arkasına geldi. Bu başarılar hem ilçe içerisinde süre olarak oldukça güzel sonuçlar elde ettik, ayrıca il içerisinde de birincilerin çıktığı sonuçlar elde ettik. Ben buradan özellikle bu başarılarda katkısı olan, bizlerden desteklerini eksik etmeyen İl Müdürümüze buradan teşekkürlerimi bir borç biliyorum.

Aynı zamanda il koordinatörümüze de buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Bununla beraber ilçe içerisinde canla başla çalışıp dert edinen, heyecanını hiç bir zaman kaybetmeyen ilçe koordinatörümüz Sevilay hanıma da buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Bununla beraber yine aynı şekilde okullarımızda okul müdürlerimiz olsun, öğretmenlerimiz olsun, ailelerimiz olsun, tabii bunun sonucunda esas bize odaklandığımız olmazsa olmazımız geleceğimizin teminatı olan ve DynEd konusunda üstün başarılar elde eden öğrencilerime teşekkür ediyorum. En başarılı öğrencilerimiz gerçekten hem ilçemizde hem ilimizde bizi çok güzel bir şekilde temsil ettiler. Bu kapsamda ister burada dereceye girsinler isterse girmesinler, özellikle DynEd konusunda çaba gösteren başta öğrencilerim olmak üzere derece giren öğrencilerimi ayrıca kutluyorum. Hepsinin yolu açık olsun. Bu kapsamda emeği geçen mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

DynEd nedir?

DynEd, Dynamic ve Education (Dinamik ve Eğitim) kelimelerinin bir araya getirilerek yazılmasından oluşmakta ve Dinamik Eğitim anlamına gelmektedir. Bu program bilgisayar temelli bir eğitim sürecini içerir ve bu güne kadar geliştirilmiş en kaliteli Yabancı Dil programıdır.

Dyned yıllar süren bir birikimin ve konusunda uzman bir kadronun eseridir. Öğretmenlerin yabancı dil eğitimini daha aktif hale getirebilmek için zaman zaman düşündükleri ve ah keşke şunu da şöyle yapabilseydik diye düşündükleri yeniliklerin hepsi bu programın içerisinde mevcuttur. Bu programın en büyük özelliği olan görselliğin yanı sıra işitseldir de. Görsellik, öğrencinin işlenen konuyu içinde bulunulan mevcut koşullardan kolaylıkla anlayabilmesini sağlayan öğeleri içerir. Bu da dili "anlamlandırma" ya ve doğru olarak "öğrenmeye" yol açar.

DynEd Eğitim Sistemi neleri kapsamaktadır?

DynEd, yetişkinler ve çocuklar için farklı modüllerden oluşmaktadır. Programa başlanmadan önce, programa katılan kullanıcılar için bilgisayar üzerinden seviye tespiti yapılmakta ve her kullanıcının hangi programdan başlaması gerektiği belirlenmektedir. Eğitim piyasasında kullanılan tüm bilgisayar programlarından farklı olarak, sunduğu ´Records Manager´ (İzleme ve Danışmanlık) sistemi;

  • Programa katılacak olan herkesin adım adım izlenmesini,
  • Program hızının, kişinin çalıştığı konudaki becerisine göre ayarlanmasını,
  • Kişilerin kendi çalışmalarını denetleyebilmesini,
  • Öğrencilerin yaptığı tüm çalışmalarının danışman tarafından istenildiği anda görülebilmesini ve öğrencilerin daha başarılı olabilmeleri için yönlendirilebilmesini,
  • Danışmanın kullanıcılarla yapacağı toplu çalışmaların, uzaktan kontrolle desteklenmesini sağlamaktadır.

DynEd nasıl kullanılır?

DynEd eğitim programını kullanabilmek için öncelikle bilgisayarımıza, tabletimize veya akıllı telefonlarımıza kurulumunu gerçekleştirmemiz gerekmektedir.

Buraya tıklayarak DynEd programının Kurulum ve Kullanma Klavuzu´nu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Daha ayrıntılı anlatımını ise bu linkten edinebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2018, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER