İnce: Sonucu kabul ediyorum

Muharrem İnce seçim sonuçlarının ardından, "Sonucu kabul ediyorum" dedi

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin merakla beklenen açıklaması geldi.

İnce'nin ifadelerinden öne çıkanlar şöyle:

BENİ KİMSE TEHDİT ETMEDİ

Öncelikle sosylal medyada dolaşan asparagas haberlerle başlayalım. Beni kimse tehdit etmedi. Böyle bir şey olmadı. Bunları kapatalım.

Hedefimiz 15 milyonu 30 milyon yapmak. Bu kısa sürede 30 milyon yapılabilir. Bunun için uğraşacağım. Sayın Erdoğan, lütfen bu saatten sonra parti başkanı gibi yapmayın. Herkesi kucaklayın. Artık hepimizin cumhurbaşkanı olun. Ben seçilseydim öyle yapacaktım. AK Partilileri kucaklayacaktım. Sayın Erdoğan'dan bunu bekliyorum.

SONUCU KABUL EDİYORUM

İlan edilme biçiminden sonuçlarının açıklanmasına kadar adaletsiz bir seçim olmuştur. Kanlı bir seçim olarak tarihe geçmiştir. Seçim sonuçolarına dönük açıklanmaya muhtaç şeyler vardır. Bu seçimde hayır blokunun 16 Nisan'ın gerisinde olması açıklanmaya muhtaçtır. Seçim sürecinde usulsüzlüklerin olduğunu gördük. 

Seçimde her sandıkta ıslak imzalı tutanak vardır. Bizim için gerçek seçim sonuçları bunlardır. Görevlilerin bize ulaştırdıklarıyla YSK'nın açıkladıkları arasında uçuk fark yoktur. Dolayısıyla sonucu kabul ediyorum.

MÜCADELEMİ SÜRDÜRECEĞİM

Türkiye demokratik değerlerle bağını koparmıştır. Parlamenter sistemle bağını koparmıştır. Toplumsal barışımızı tehdit eden faktörler iş başında olmaya devam edecektir. Tam anlamıyla bir tek adam rejimine geçilmiştir. Geleceğimize dair her zaman büyük endişelerimiz olmaya devam edecek. Her 3 vatandaştan birinin onayını almış biri olarak tüm vatandaşların takdirini kazanma mücadelemi sürdüreceğim. Bize düşen söylediklerimizin takipçisi olmak ve seçimde yaşadığımız heyecanı büyüyerek devam ettirmektir. Türkiye Tayyip Erdoğan ve kadrolarıyla yaşamını sürdüremez. Yerel seçimlere kadar süreci çok iyi değerlendirmeliyiz. Kendi adıma beni aday yapan partime ve tüm seçmenlere dönük çıkaracağımız sayısız dersler bulunmaktadır. Eksikliklerimizi tamamlamak zorundayız. Bize düşen yanlışlarımızı düzeltmek olmalıdır. Birbirimize güvendiğimizde çok şeyler yapabileceğimizi bu seçim göstermiştir. Geleceğimizi kazanmak için herkesle birlikte olmaka devam etmeliyiz. Benim gündemim Türkiye'dir. 15 milyon insan bana güvenip oy vermiştir. Gençlerin payının çok yüksek olduğunu biliyorum. Sizlerin bana olan güveni devam ettiği sürece ben bu mücadeleyi sürdüreceğim. Aynı kararlılıkla bugünden itibaren çalışmaya devam edeceğim.

Tam anlamıyla bir tek adam rejimine geçilmiştir. Sistemin içinde bir mekanizma yoktur. Geleceğimize dair her zaman kaygılarımız olmaya devam edecektir. Biz durum ne olursa olsun mücadele etmeye devam edeceğiz

KÜÇÜKKAYA'YA ARKADAŞÇA MESAJ ATTIM

İsmail Küçükkaya'ya arkadaşça mesaj attım. Vatandaşlarımızın bunu tweetle değil benden öğrenmesi gerekirdi. Bir hatam oldu. Her şey netleşsin öyle açıklama yapacaktım. Demek ki gazetecilerle dost olurken daha dikkatli olmak gerekiyormuş. Hata benim öyle bir şey yazmamam gerekiyormuş. Özür diliyorum onun için. Medyanın karşısına çıkacaktım. Oy çalmışlardır. 10 milyon çalmışlar mıdır? Hayır. Seçim sonucunu kabul ediyorum. Arada 10 milyon fark var. Kaçtığımız yok, tehdit edildiğimiz yok. Tweetlerle öğrenilmesi şık olmamıştır, o konuda bir hata oldu."

30 BARAJINI YIKTIK, 50'Yİ DE YIKABİLİRİZ

Diğer muhalefet partileri biraz fazla oy alsa seçimin ikinci tura kalacağını açıklayan İnce, "41 yıl sonra 30 barajını geçmişiz. 8-9 puan fazla almışız. Dİğer muhalefet partileri 10'un üzerinde alsa seçim ikinci turdaydı. 30 barajını yıktık, 50'yi de yıkabiliriz"

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER