banner51

İnce: Onun apoletlerini sökeceğim

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Erdoğan'ın kendisini eleştirdiği sırada gülerek alkış tutan generalde çok sert çıkıştı: Onun apoletlerini sökeceğim

İnce: Onun apoletlerini sökeceğim

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Muharrem İnce'yi alkışladığı sırada 'gülerek alkışlayan' generale tepki gösterdi.

İnce'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

APOLETLERİNİ SÖKECEĞİM!
Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir general bir siyasi parti başkanının konuşmasında, vatan, bayrak, millet demiyor. O konuşmada beni eleştiriyor. Beni eleştirdiği yerde, general Erdoğan'ı gülerek alkışlıyor. 30 Ağustos'ta ilk emekli edeceğim general o general . Onun apoletlerini sökeceğim. Türk ordusunun generali misin? AK Parti'nin il başkanı mısın? Herkes haddini bilecek. Herkes kurallara uyacak. Anayasa'ya kurallara uyacak. Bir general öyle bir şey yapamaz. Yaptırtmayacağım. Göreceksiniz 30 Ağustos'ta emekli edeceğiz. Apoletlerini sökeceğim.

Erdoğan burada cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi hedef alarak “Çırağa dükkan teslim edilmez. Siyasetin çıraklarına da Türkiye emanet edilmez. Siyasette hiçbir başarısı, hiçbir tecrübesi olmayanlara ülkenin yönetimini asla veremeyiz. Kardeşlerim; girdiği her yarışı kaybedenlerin ne kendilerine, ne de milletimize verebilecekleri bir şey yoktur” demişti.

Erdoğan’ı bu sözleri salonun ön sıralarında bulunan TESK ve TOBB gibi patron örgütü başkanlarından büyük alkış alırken, alkışlayanlar arasında 2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel’in de bulunması dikkat çekti. Temel, Erdoğan’ın alaylı sözlerini alkışlarken yüzündeki gülümsemeyi de saklama gereği duymadı.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2018, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER