İmar barışında süre uzatıldı!

"İmar Barışı" olarak adlandırılan Yapı Kayıt Belgesi başvuru süresinin 31 Aralık tarihine kadar uzatılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

İmar barışında süre uzatıldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan "İmar Barışı" düzenlemesinde başvuru süresinin 31 Aralık'a kadar uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karar ile 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için Yapı Kayıt Belgesi başvuru süresi 31 Aralık 2018'e kadar uzatıldı.

Söz konusu karar 3194 sayılı İmar Kanunu'nun geçici 16'ncı maddesi gereğince verildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca vatandaşların devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılması hedefiyle hayata geçirilen İmar Barışı'nda 8 Haziran'da başlayan başvurular bugün sona erecekti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 27 Ekim tarihi itibarıyla yaklaşık 8 milyon 150 bin kişinin "İmar Barışı" için başvuruda bulunduğunu bildirmişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
gülnaz çoban
gülnaz çoban - 3 hafta Önce

izmir buca semtinde olan binama imar affında eksik veya yarım kalan insahatlar tamamlanıp imar barısına bas vurulabilir deniyordu binaya dış cepe kaplaması yatırdım 2018 yılında buca belediyesi komlesine dış cepe kaplaması yaptıgım icin yeni görünüyor diye komlesini kacak yapı diye ceza kesti yıkım kararı cıkartı bu imar barışı yapacaksanız ya 2018 de kapsasın benim gibi büsürü magdur vatandas var bizler gidip baskaları gibi hazine arazisine yapmadık mevcut binamızı yeniledik lütfen bu yalnışlıkları bir cözüm bulmasını rica ediyorum bi vatandas olarak

SIRADAKİ HABER