İEÜ ile TÜRSAB iş birliği yaptı

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında öğrenciler, seyahat acentelerinde staj yapma ve mezun olduktan sonra çalışmak için önceliğe sahip olacak.

İEÜ ile TÜRSAB iş birliği yaptı

İEÜ Mütevelli Heyet Salonu'nda yapılan imza törenine İEÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar, TÜRSAB Ege Bölge Başkanı Tolga Gencer, İzmir Ticaret Odası Turizm, Seyahat Acenteleri ve Oto Kiralama Grubu Komite Başkanı ve Meclis Üyesi Kıvanç Meriç, İEÜ Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Görevlisi Burçin Önder, İEÜ Meslek Yüksekokulu Seyahat ve Dil Programları Koordinatörü Öğretim Görevlisi Edit Habif ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencileri katıldı. Törende konuşan İEÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar, protokolle sektör ve üniversite arasında bir köprü oluşturulmasının hedeflendiğini belirterek, "Seyahat acentelerinin istihdam ihtiyacını nitelikli ve eğitimli mezunlarla karşılanmasını amaçlıyoruz. Öğrencilerimiz de aldıkları eğitimle pratikte fark yaratacaklar. Bu iş birliğimiz önümüzde günlerde kentimizin turizm potansiyelinin gelişmesi için oluşturacağımız projelerle daha da artacak" dedi.

TÜRSAB Ege Bölge Başkanı Tolga Gencer de yeni fikirlere açık olduklarını, üniversite ve sektörün birlikte ilerlemesinin faydalı olacağını söyledi. Gencer, turizm alanında nitelikli eleman ihtiyacının bulunduğunu, iş birlikleri sayesinde bu ihtiyacın karşılanabileceğini aktardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER