İEÜ'den 15 Temmuz programı

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde (İEÜ), 15 Temmuz darbe girişiminin üçüncü yıldönümü kapsamında, 'Demokrasi; Dün, Bugün, Yarın' ile 'Atatürk ve Demokrasi' konulu paneller düzenlenecek.

İEÜ'den 15 Temmuz programı

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenleyeceği program, 12 Temmuz cuma günü saat 11.00'da başlayacak. İEÜ Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek program, şehitlerin anılması ve Öğrenci Konseyi Başkanı Buğra Kaan Günay'ın konuşmasıyla başlayacak. Ardından da Ortak Zorunlu Dersler Bölüm Başkanı Doktor Öğretim Görevlisi Elçin Yılmaz, 'Atatürk ve Demokrasi'; Doktor Öğretim Üyesi Ünsal Doğan Başkır da 'Demokrasi; Dün, Bugün ve Yarın' konularını ele alacakları konuşmalarında, katılımcılara tarihten bilgiler aktaracak.

İEÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar, akademisyenlerle iş birliği yapılarak hazırlanan programın panel düzeninde gerçekleşeceğini söyledi. Mezun öğrencilerin de katılacağı etkinliğin önemine dikkat çeken Prof. Dr. Aşkar, "Gerçekleştireceğimiz program, milli birlik ve beraberliğimize, demokrasi bilincimize daha da güç katacak" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER