İESOB'nin ilçe iftarları tamamlandı

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB), gelenekselleştirdiği ilçe iftarlarını 6 ayrı bölgede yaparak tamamladı.

İESOB'nin ilçe iftarları tamamlandı

İESOB'nin ilçe iftarları bu yıl Yarımada Bölgesi'nde Urla'dan başladı. Ardından Ödemiş, Kemalpaşa, Tire, Aliağa, Bergama'da iftar yemekleri verildi. İftarlara çevre ilçelerde faaliyet gösteren odaların başkan ve yöneticileri ile yerel yöneticileri de katıldı. İESOB'nin düzenlediği bölge iftarlarında ilçelerin kaymakamları ve belediye başkanları da yer aldı.

İftarlarda oda yöneticilerine seslenen İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, ramazan ayının değerinin iyi kavranması gerektiğine dikkat çekti. Ramazan ayının sabır, bereket ve paylaşım ayı olduğunu hatırlatan Mutlu, teşkilat üyelerine tavsiyelerde bulundu. Mutlu şunları söyledi:

"Ramazan ayı, insanlara ruhlarını, kalplerini arıtabilmeleri için fırsatlar sunar. Bu çerçevede yetime öksüze, fakire fukaraya, sahip çıkın. Yardımların makbulü gizli yapılanlardır. Günlük yaşamınızda, işlerinizde sevgi ve saygıyı esas alın. Bir olayı, bir kişiyi, iş hayatınızda veya sosyal yaşamınızdaki gelişmeleri değerlendirirken empati kurmayı ihmal etmeyin. Bu şekilde hoşgörünüz artacak, en sıkıntılı durumlarda bile bir çıkış noktası bulmanız kolaylaşacaktır. Ana babanız hayatta ise, kıymetini bilin.  Onları hoş tutmak, ihtiyaçlarını gidermek görevimizdir. Kalp kırmamaya özen gösterin, aranızdaki kırgınlıkları bitirin. Devlete millete sahip çıkın. Öfkenize ve nefsinize hakim olun. Öfke ve nefis bir araya geldiğinde aklı yener. Sabretmesini bilmek ise her işin sonunda hayırlara vesile olur. Sabırlı olan kazançlı çıkar."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER