banner51

Hükümlüler kamu yararına çalışacak

İzmir'in Ödemiş ilçesinde Cumhuriyet Başsavcılığı ve Kaymakamlık arasında imzalanan protokol gereği, denetimli serbestliği bulunan hükümlüler, kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılacak

Hükümlüler kamu yararına çalışacak

Ödemiş Cumhuriyet Başsavcılığı ile Ödemiş İlçe Kaymakamlığı arasında denetimli serbestlikte bulunan yükümlülerin kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılmasına yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarıca ve Kaymakam Kasım Fikret Dayıoğlu tarafından imzalanan protokol kapsamında, Ödemiş Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde infazlarının tamamlanması için haklarında kamu yararına bir işte ücretsiz olarak çalışma yükümlülüğü verilen bireyler, Kaymakamlık bünyesindeki kamu kuruluşlarına yerleştirilecek.

Ödemiş Denetimli Serbestlik Müdürlüğü kurum psikoloğu Sinem Akçadağ, yükümlülerin infazlarının tamamlanması sürecinin toplumla iç içe gerçekleşmesinin tekrar suça sürüklenmenin önüne geçmede önemli olduğunu vurguladı.

Kurum Müdürü Timuçin Göç ise destekleri için Kaymakam Kasım Fikret Dayıoğlu ve Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarıca ya teşekkür etti

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER