Hıdrellez, bu yıl da İzmir'e renk katacak

İzmir'in en özel günlerinden biri olan Hıdrellez bu yıl da renkli etkinliklerle kutlanacak. Kutlamaların merkezindeyse Tenekeli Mahalle ve Hamam Sokağı yer alıyor

Hıdrellez İzmir'de bu yıl da yine çok renkli kutlanacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da kutlamaların merkezi olacak Tenekeli Mahalle'nin, Hamam Sokağı'nda hazırlıklar tam gaz devam ediyor.

Sokak boyunca kurulan masalarda İzmirlileri sabahın ilk ışıklarına dek kesintisiz bir eğlence beklerken mahalle sakinleriyse ilgiden oldukça memnun. İzmir'in Roman müzisyenleri etkinlik için günler öncesinden hazırlandıklarını belirtirken, gece boyunca yüzlerin güleceği ve en güzel şarkıların hıdrellez için çalınacağının altını çizdi.

3 YIL BOYUNCA OLMAYACAK

Ben TV mikrofonuna konuşan mahalleli tüm İzmir'i eğlenceye davet ederken, Ramazan ayı dolayısıyla önümüzdeki 3 yıl boyunca Hıdrellez etkinliklerinin olmayacağını, bu nedenle de bu yılın bir final niteliği taşıdığını dile getirdi.

MAHALLELİ BİR GÜN SONRA EĞLENECEK

Öte yandan gece boyunca sürecek eğlencelerde İzmirlilere unutulmaz bir gece yaşatacaklarını belirten mahalle sakinleri, bir gün sonraysa Torbalı Ayrancılar'da bulunan Suyun Başı Mesire Alanı ve Kültürpark'ta kendilerinin eğleneceğini ve yorgunluk atacaklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2018, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER