Her birinin yüzü Kızılay ile birlikte güldü

Türk Kızılayı İzmir Şubesi anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Sokak Çocuklarına Şevkat Haftası kapsamında 15 çocuğa unutamayacakları bir gün yaşatıldı.

Her birinin yüzü Kızılay ile birlikte güldü

Türk Kızılayı Izmır Şubesi Sokak Çocuklarına Şefkat Haftası kapsamında 15 çocuğu Kızılay Subesi'nde ağırladı.

Kizilay Izmır Şube Başkanı Sayın Kerem Fahri Baykalmış ve Genç Kızılay Gönüllüleri Kızılay'ın ayrım gözetmemek ilkesi doğrultusunda Suriyeli,Roman ve Türk çocuklarıyla tanışma kahvaltısı yaptı.Baykalmış konuşmasında; Farklı kültürlerde büyüyen çocukları bir araya getirerek, çocukların birbirilerine karşı oluşturabileceği ön yargıyı ortadan kaldırarak çocukların buradan edindiği bilgi ve tecrübeyi hayatin her alanında yansitabileceklerini belirtti.Bu tür organizasyonları daha sık yapacaklarını belirten Baykalmış çocuk işçiliğine de değinerek; Çocukların yeri okuldur.Küçük yaşta çalışmak zorunda olan kardeşlerimiz için gereken yapılacak diyerek sözlerini sonlandırdı.

HÜSEYİN ARTIK OKUYACAK...

Suriyeden ülkemize gelen 12 yaşındaki Hüseyin çeşitli sebeplerden dolayı karton toplayarak ailesine destek olmak zorunda olduğu için okula gidemediğini belirtti.Sube Başkanı Kerem Fahri Baykalmış bu durumun araştırılıp ve Hüseyin'in yasitlari gibi okula gitmesi için gereken çalışmaları yapacaklarını belirtti..

KAHVALTIDAN LUNAPARK'A...

Kızılay İzmir Şubesi'nde yapılan kahvaltı sonrasında Şube Başkanı Kerem Fahri Baykalmış'a teşekkür eden minikler Kızılay Gönüllüleriyle lunaparka hareket ettiler.Lunaparkta gonullerince eğlenen miniklerin binecekleri oyuncakları tercih ederken  yaşadıkları heyecanlari görülmeye değerdi..

ATATÜRK İL HALK KÜTÜPHANESİ ZIYARETİ

Lunapark gezisinden sonra Atatürk Il Halk Kütüphanesi Çocuk Bölümünü ziyaret eden çocuklar bol bol kitap okuyarak, okudukları kitapların icerigine birbirlerine anlattılar..Kütüphane yetkilileri tarafından Kütüphaneyi dolaşan çocuklar Görme Engelliler'in kullanmış oldukları Braill Alfabesini merakla takip ettiler..SASALI DOĞAL YAŞAM PARKI ZIYARETİ

Hemen hemen birçoğunun ilk kez ziyaret ettiği Doğal Yaşam Parkı Gezisinde oldukça güzel vakit geçiren çocuklar ilk kez gördükleri hayvanlar karşısında mutluluklarını çektirdikleri fotoğraflarla ölümsüzlestirdiler....Özellikle Aslan, timsah ve yılanlara ilgi gösteren çocuklar ziyaret sonrası Doğal Yaşam Parkı çalışanlarına teşekkür ettiler..

Son olarak Kızılay Izmır Şubesi'nin Ramazan ayı boyunca Konak Meydanı'nda vatandaşlara yaptıkları çorba ikram aracını ziyaret eden çocuklar iftar saatinde vatandaşlara çorba, ekmek, su dağıtımı yaparak halkın büyük beğenisini kazandılar.. Küçük yasta bu örnek davranışlarıyla birer Kızılay Gönüllüsü olan çocuklar gelecek yıllarda da bu tür faaliyetlere destek olmak istediklerini yetkililere belirttiler..

Kızılay'ın kendilerine hediye ettikleri ürünleri alan çocuklar bu güzel günü sonlandırarak, Kızılay Görevlileri eşliğinde evlerinin yollarını tuttular...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER