Güven'den sert Kocaoğlu çıkışı

CHP İzmir İl eski başkanı Asuman Ali Güven, Kocaoğlu'na sert bir çıkışta bulunarak; "Güç zehirlenmesi dediğimiz olayın mükemmel örneğidir Kocaoğlu. Kendisini CHP İzmir’in tek seçicisi, tek adamı olarak görmektedir." dedi

Güven'den sert Kocaoğlu çıkışı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl eski Başkanı ve Konak Belediye başkan aday adayı Asuman Ali Güven, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun bir gazeteye verdiği röportajdaki sözlerini sert bir dille eleştirdi.

İşte Güven'in o açıklaması:

Güç zehirlenmesi dediğimiz olayın mükemmel örneğidir Kocaoğlu. Bir insanın egosunun bu kadar yüksek olması anlaşılır gibi değildir. Kendisini CHP İzmir’in tek seçicisi, tek adamı olarak görmektedir. Oysa İzmir buna layık değildir. İzmir insan kaynakları zengin, çok sayıda yeni ve Kocaoğlu’nu aşan belediye başkanlarını çıkaracak kapasitededir. Ayrıca ‘İzmir cepte keklik değildir’ sözü CHP’li belediye başkanının söylememesi gereken bir sözdür. Partimizde ilçe belediye başkanlığı yapan ve milletvekilliği yapan arkadaşlarımızdan birinin belediye başkanlığı adaylığını üstlendiği takdirde yeni bir heyecan ve enerjiyle bugünden sonra çok daha iyi şeylere imza atacağını düşünüyorum. İnsanlar üstlendikleri büyük sorumlulukları ve makamları saygın bir konumda bırakabilmeli, fazla şartları zorlamamalıdır. Gölge etmeye devam etmek doğru değildir. İzmir’in iç dinamikleri ve MYK doğru karar verecektir. İzmir CHP bu seçimde bir önceki yerel seçimden daha başarılı çıkacaktır. Referandum stratejisini ve ilkelerini baz alalım yeter. Unutmayalım 30’da 30 hayırdı! 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER