"Gün gelecek en coşkulu türküleri birlikte söyleyeceğiz"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 1 Mayıs'a ilişkin; "Emekçi kardeşlerim, benim çok değerli yol arkadaşlarım. Gündoğdu Meydanı bu 1 Mayıs'ta boş. Ama gün gelecek işçi sınıfının en coşkulu türkülerini burada birlikte söyleyeceğiz. 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramınız kutlu olsun!" mesajını paylaştı.

"Gün gelecek en coşkulu türküleri birlikte söyleyeceğiz"

BEN HABER - 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle bu sene kutlanamadı.

1 Mayıs İş Bayramı'nın her yıl coşkuyla kutlandığı meydanlar bu yıl sessiz kaldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından, Gündoğdu Meydanı'ndaki önceki 1 Mayıs'a ait görüntülerin yer aldığı video paylaştı.

İşte o mesaj:

"Emekçi kardeşlerim, benim çok değerli yol arkadaşlarım. Gündoğdu Meydanı bu 1 Mayıs'ta boş. Ama gün gelecek işçi sınıfının en coşkulu türkülerini burada birlikte söyleyeceğiz. #1Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramınız kutlu olsun!

1 Mayıs Marşı’nı tüm kente dinleteceğiz. Sen üzülme… Emekçi kardeşlerim size söz Gündoğdu’da omuz omuza halaya duracağız. Dizlerimizi vura vura zeybek oynayacağız.Size söz. Hakça paylaşan bir düzeni hep beraber kuracağız. Yine çiçekteyiz işte yine meyvedeyiz. Bin kez korkuya boğdular zamanı bin kez ölümlediler. Yine doğumdayız işte. Yine sevinçteyiz. Bitmedi. Daha sürüyor o kavga ve sürecek. Yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek.  Yaşasın  1 Mayıs. Yaşasın bu  kentin güzel emekçileri." 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER