Göztepe ve Kızılay İzmir Şubesi'nden anlamlı dayanışma

Göztepe Kulubü'nün Kızılay İzmir Şubesi ile ortaklaşa yürüttüğü 'Bir atkı bir oyuncak' kampanyasının tanıtım toplantısı, bugün Kızılay ev sahipliğinde gerçekleşti. 

Göztepe ve Kızılay İzmir Şubesi'nden anlamlı dayanışma

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Üzerinde Göztepe arması bulunan atkı, bere, eldiven gibi kışlık ürünlerin ihtiyacı olan köy okullarına gönderilmesi kapsamında, Göztepe Spor Kulubü ve Kızılay İzmir Şubesi'nin ortaklaşa yürüttüğü 'Bir atkı bir oyuncak' kampanyasının tanıtım toplantısı, bugün Kızılay İzmir Şubesi ev sahipliğinde gerçekleşti. 

Toplantıda konuşan Kızılay İzmir Şube Başkanı Kerem Fahri Baykalmış, "Gerek projenin öncesinde, gerekse uygulanırken ve sonrasında yerel basın ve ulusal basından çok ciddi destek gördük. Ikincisini düzenlediğimiz bir organizasyon. Bursa maçına denk gelmesi ve onlarında destek vermesi bu çalışmayı daha da güzel kıldı. Biz İzmir'e doğup büyüdüğümüz için Göztepe'nin bizim için ayrı bir yeri var. Onlarla geçen seneden bu projeyi yapmak ve bu senede olumlu katkılarıyla devam ettirmek bizi mutlu etti.  Göztepe'nin varlığını bile bilmeyen o çocuklarımıza o atkıları göndermek, o sıcak atkılarla kavuşturmak  Kızılay olarak bizi de memnun etti." dedi.

"SPOR CAMİASININ DA DESTEKLERİNİ ÖNEMSEDİK"

"Kızılay  diyince, 'ben de kan veriyorum' diyorlar. Demek ki kan kısmı daha ön planda." diyerek sözlerine devam eden Baykalmış; "Kan noktasındaki stokların tamamlanması adına Kızılay ciddi bir görevi icra ediyor. Bu vücüdun bir parçası iken, esas bizim hizmet parçamız sıkıntıda olan insanların yanında olmak. Milletimizin bize bağışladığı (nakdi, kurban, erzak bağışı) tüm imkanları Kızılay içinde ihtiyaç sahiplerine hakikate uygun şekilde vermeye çalışıyoruz. Şahsımızın değil milletimizin emanet ettiği yardımları ulaştırıyoruz. Buradaki çalışmalarımız, milletin bağışları ile ulaştırılıyor. Bu farkındalığı oluşturmak için spor camiasının da desteklerini önemsedik. Göztepe ve Bursa'nın bize verdiği destekle, bu sene ikincisini düzenledik. Buradaki amaç Türk Kızılyı'na verdiği desteğin ulasal medyaya anlatmak ve bu kış günlerinde sıcaklığı ve sporun güzellğini hissettirerek o kardeşliği pekiştirecek adımlar atmak. Ben her iki spor kulubü yöneticilerine ve taraftar gruplarına teşekkür ederim. Yaklaşık 5 bine yakın ürün topladık." dedi.

Projeden çok güzel dönüşler aldığını ifade eden Baykalmış; "Bornova Belediyesi, Kulüp başkanımız projemize destek oldu. Insan bir katkı koyunca ve o katkıdan geri dönüş alınca mutlu oluyor. Izmirli kardeşlerimizin de vermiş olduğu destek bizler için çok önemli" dedi.

Baykalmış konuşmasının ardından, Şube faaliyetlerinin yer aldığı slayt üzerinden detaylı bilgi verdi. Baykalmış; göreve geldikleri günden itibaren, 3 ev bağışı aldığını ifade ederek, 100 taşınmazın olduğunu vurguladı. Bu taşınmazlardan gelen kira gelirinin yüzde 40'nın genel merkeze göndererek destekte bulunduklarını ifade etti.

TARAFTAR DERNEKLERİNNDEN BÜYÜK DESTEK

Taraftar derneklerinden de büyük destek gördüklerini ifade eden Baykalmış, bağış için 421 47 90 numaraı telefonu arayarak yardımda bulunabileceğin ifade etti.

Toplantının bitiminde Baykalmış, proje sorumlusu Erhan Yılmaz ve Göztepe Tv kurucusu Cemal Korkmaz'a destek ve yardımlarından ötürü teşekkür ederek plaket takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER