Görünmez vekiller, görünür oldu!

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekilleri Özcan Purçu, Mustafa Balbay ve Atilla Sertel'in, son dönemlerde İzmir'deki bütün açılış ve davetlere katılması dikkat çekti

Görünmez vekiller, görünür oldu!

Türkiye 24 Haziran’da yapılacak genel ve cumhurbaşkanlığı seçimine kilitlenirken sürecin kilit partisi konumunda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) milletvekili aday adaylığı başvurusu son buldu. Milletvekili olmak isteyen aday sayısı, 106 olarak gerçekleşti.

4 YILIN SON 1 HAFTASINDA ATAĞA KALKTILAR

Aday adaylığı için listede isimleri bulunan Mustafa Balbay, Özcan Purçu ve Atilla Sertel, son döneme katıldıkları davet ve açılışlar ile gündemde. Vekil oldukları süreç boyunca, bu tip etkinliklerde görünmeyen vekillerin, son 1 hafta içerisinde her davete katılması dikkatleri çekti.

Erken seçim sürecinde, milletvekili aday adaylığı başvurularının tamamlanmasıyla birlikte 3 vekilin İzmir'de atağa kalkarak her davete katılmaları, adaylık sürecinde dikkatleri çekti.

Parti kulislerinde Purçu'nun Roman vatandaşların çoğunlukta yaşadığı farklı bir ilden aday gösterilebileceği iddiası yer alırken, Sertel için de doğduğu kent olan Eskişehir'den aday gösterilme ihtimali yer alıyor. Zira, Göztepe'nin Süper Lig için play-off mücadelesi verdiği dönemde Sertel'in sarı kırmızılıların rakibi olan Eskişehirspor tribününde yer alması ciddi tepkiye yol açmıştı. Öte yandan Balbay'ın CHP MYK üyesi Ünal Çeviköz'ün İzmir milletvekili adayı gösterlmesi durumunda farklı bir şehirden aday gösterilebilceği düşünülürken, Balbay'ın da buna sıcak bakmadığı biliniyor.

İzmir'de neredeyse hiçbir parti etkinliğinde yer almayan isim olan Selin Sayek Böke de, İzmir dışında 2 şehri (Ankara ve İstanbul) işaretleyerek, kent ile bütünleşemediğini ortaya koymuş oldu.

BAŞVURU YAPMAYAN CHP'Lİ TEK İSİM

Ayrıca, İzmir'den Meclis'e girmek için 100'den fazla isim dosya verirken, milletvekilleri arasında başvuru yapmayan tek CHP'li isim kentteki neredeyse hiç bir organizasyonda yer almayan ve kent siyasetiyle bir türlü bütünleşme sağlayamayan Zekeriya Temizel oldu.


 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2018, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER