"Gökyüzünde şenlik var"

Ege Üniversitesi Gözlemevi Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından "Gökyüzünde Şenlik Var" başlığı altında bir dizi etkinlik düzenlenecek. Müzik dinletisinden teleskopla gözleme, dans gösterisinden konferansa kadar geniş yelpazede gerçekleşecek etkinlikler 13 Temmuz Cumartesi günü Ege Üniversitesi Gözlemevi'nde yapılacak.

"Gökyüzünde şenlik var"

Saat 15.00'te açılış ve tanışma faslıyla başlayacak olan etkinlik, saat 16.00'da gerçekleşecek Yunus Emre Korosu Müzik Dinletisi ile devam edecek. 16.30'da Teleskop Tanıtımları, Foucault Sarkacı ve Güneş Saati Deneyi, Yıldız Oluşumu ve Üç Boyutlu Yıldızların Hayatı Simülasyonu gibi faaliyetlerle sürecek olan etkinlikte Saat 18.30'da teleskop ile güneş gözlemi yapılacak.

Etkinlik kapsamında saat 19.30'da Mehmet Danacı ve grubu bir dans gösterisi sergileyecek. Gösterinin ardından Ege Üniversitesi Uzay Bilimleri Astrofizik Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Ali Dal "Evren'in Sırları" konulu bir konferans verecek. Günün sonunda teleskop ile ay, Jüpiter ve Satürn gözlemi yapılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER