banner51

Gıdada kara liste açıklandı! Listede İzmir'den hangi firmalar var?

Tağşiş, taklit ve hileli ürünlere yönelik Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yeni bir iste açıklandı. Listede İzmirli firmalar da var.

Gıdada kara liste açıklandı! Listede İzmir'den hangi firmalar var?

Burak Cilasun / Ben TV

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından halka hileli ürün yediren firmalar açıklandı. Türkiye'nin farklı kentlerini kapsayan ve 1211 ürünün sakıncalı olarak değerlendirildiği ürünleri üreten firmaların arasında İzmir'den de bazı firmaların olması dikkat çekti. 

İzmir'den daha önce kara listeye giren Çeşme Süt ve Tarım Ürünleri San. ve Tic. Paz. Ltd. Şti.'nin son açıklanan listede de yer alması gözlerden kaçmazken, Merkan Gıda, Solisya Gıda, Olgun Ak Gıda, Zeytindağ Gıda, Hasat Ticaret, Emre Süt gibi firmalar da birden çok ürünle listede yer alan firmalardan oldu.

İzmir'de özellikle bal, süt ürünleri ve yağ sektörünün listede yer aldığı görülürken, birkaç lokantada da kanatlı eti tespit edildi.

İşte İzmir'de hileli gıda ürünleriyle Bakanlık tarafından açıklanan kara listeye giren o firmalar:

TÜRKİYE ÇAPINDA SIRALI TAM LİSTEYE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUM EKLE
YORUMLAR
EMİN ÇELİKKAYALI
EMİN ÇELİKKAYALI - 5 gün Önce

Bu firmalar hemen kapatılmalı ve ardından yüksek ceza verilmeli ,ülkede bu gibi firmalara caydırıcı ve örnek teşkil edilmeyen cezalar verilmedikçe ,ertesi gün tekrar başka isimle imalata satışa devam edeceklerdir ,En önemlisi GDO lu ürünlere serbestlik getirilmeşken GLİKOZ serbestliği getirilmişken halkın sağlığını kimler koruyacak ? DEVLET bu konuya halk sağlığına önem vermediği sürece ,yüksek cezaları ,kapatmalar ,hatta hapis kararları olmadığı sürece ,NE doğru dürüst çalışan görebiliriz NEDE DEVLET KARARLI DAVRANABİLİR halbuki işin ucu zararı daima devlete çıkacaktır halkın sağlığı bozulacak ,halk DEVLET hastanelerinde sağlığını arayacak DEVLET karşılayacak tüm masrafları :(

SIRADAKİ HABER