Gaziemir’de sözleşmeleri tek taraflı fesih edilen çalışanlar, Kılıçdaroğlu’na seslendi

Gaziemir Belediyesi tarafından işçiler arasında imzalanan toplu sözleşme ücretinin, Nisan 2021’e kadar devam etmesi gerekirken, belediye tarafından tek taraflı fesih edilmesi, onlarca belediye çalışanını mağdur etmişti. Belediye çalışanları, aldıkları ücretlerde büyük düşüş yaşarken haklarını savunmak için Gaziemir Belediyesi önünde eylemlere başlamıştı. Ancak, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de korana virüs etkili olduğu için eylemlerine ara veren belediye çalışanları, hakları için arayışlarını sürdürüyor.

Gaziemir’de sözleşmeleri tek taraflı fesih edilen çalışanlar, Kılıçdaroğlu’na seslendi

Tüm Yerel Sen Memur Sendikası İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Özgür Işık, virüs nedeniyle yaşanan olumsuzluklara, belediye çalışanları açısından Gaziemir Belediyesi’nin, işçilere kulak vermesini gerektiğini belrterek, ‘’Bilindiği üzere Gaziemir Belediyesinde Tüm Yerel Sen 2 Nolu Şube olarak imzalamış olduğumuz toplu iş sözleşmemiz tek taraflı olarak yürürlükten kaldırılmıştır. Biz gerek şube gerekse tüm sendika bileşenlerimiz olarak bu uygulamayı asla kabul etmedik. Uzunca bir süredir bu noktada çalışan arkadaşlarımızın hakları ve haklı talepleri için eylemlerimizi sürdürüyoruz. Memurlarımızın bu taleplerinin yerine gelmesi ve tek taraflı bu iptalin yürürlükten kaldırılması için mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Ülkemizin şuanda corona virüs ile mücadelesinde göstermiş olduğu birlik beraberliği, Gaziemir Belediye Başkanı’ndan da, belediye çalışanları için bekliyoruz. Bu yaşanan ekonomik  ve  psikolojik bunalımda belediye başkanının hakkımız olan toplu sözleşme ücretini ödemesini talep ediyoruz!’’ dedi.

Gaziemir Belediyesi parti politikalarına karşı hareket etmektedir

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun salgın döneminde belediyelere gönderdiği öneriyi hatırlatan Işık, ‘’Yaşam koşullarının ekonomik olarak giderek daha da zorlaştığı, insanların korkularla yaşadığı, memur eşlerinin işlerinden olduğu, aile birliğinin sarsıldığı bu dönemde; Belediye başkanı sayın Halil Arda’nın bu uygulamasından vazgeçmesini, emekçinin yanında olmasını istiyoruz. Korona virüs salgınına karşı CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13 maddelik önerisini görmezden gelemezsiniz. Şuanda ana muhalefet partisi Genel Başkanı ayın Kemal Kılıçdaroğlu ve belediye başkanları, vatandaşlar, emekçiler, iş dünyası her anlamda yardım için seferber olmuşken, Gaziemir Belediye Başkanı yapılan bu seferberliğe ve parti politikalarına karşı hareket etmektedir’’ dedi.

CHP yetkililerine seslendi

Tüm Yerel Sen Memur Sendikası İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Özgür Işık  sözlerini çu şekilde sürdürdü; ‘’Başta Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, CHP İzmir milletvekillerine, CHP İzmir İl Başkanı’na buradan çağrıda bulunuyoruz! Tüm ülkemizde bu salgına karşı birlikte hareket etme bilincinin yükseldiği bir dönemde memur arkadaşlarımızın daha fazla mağdur edilmemesi en büyük talebimizdir.  Gaziemir Belediye Başkanımızı bu kara günleri; doğru bir adım atmak adına bir fırsat olarak değerlendirmesini ve sürecin daha da uzamamasını temenni ediyoruz.’’

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER