Fuarizmir'de kıtalararası buluşma

Bu yıl ilk defa İzmir'de düzenlenerek 40 ülkeden genç mucitleri bir araya getiren FIRST® LEGO® League Open International Turkey'de takımlar fuarizmir'e geldi.

Fuarizmir'de kıtalararası buluşma

25 Mayıs Cumartesi gününe kadar devam edecek dört günlük turnuva kapsamında yüzlerce genç mucit, hem rekabet edecek hem de doyasıya eğlenme fırsatı yakalayacak.Heyecan verici karşılaşmaların dışında; partiler, geziler ve çeşitli aktivitelerle birlikte dünyanın dört bir yanından gelen genç bilim kahramanları, İzmir'i tanıma imkanı bulacak.
  Dünyanın en büyük genç organizasyonlarının başında gelen FIRST®  LEGO®  League Open International Turkey; İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Bilim Kahramanları Derneği ve İZFAŞ tarafından HSBC Bank ana sponsorluğunda fuarizmir'de düzenleniyor. "INTO ORBIT" – Uzay Serüveni adlı temayla 22 – 25 Mayıs tarihleri arasında 40 ülkeden 82 takım ve 800 katılımcıyı İzmir'de bir araya getiren Open International Turkey; dört gün boyunca hem heyecanlı hem eğlenceli anlara sahne olacak. 22 Mayıs günü fuarizmir'e gelen takımlar, kendileri için özel olarak hazırlanan bölümlerde yer alırken, kurulan dev sahnede unutulmaz anlar yaşayacak. Dünyanın dört bir yanından İzmir'e gelen genç mucitler, İzmir'de önemli bir turnuva tecrübesi elde edecek. 

UNUTULMAZ DÖRT GÜN

FIRST LEGO League Open International Turkey 2019 kapsamında; birbirinden renkli etkinlikler olacak. Genç bilim kahramanları, yapılacak partilerle eğlenecek. Bu şekilde genç mucitler, kaynaşma fırsatı da yakalayacak. Turnuvanın ikinci gününde, Gündoğdu Meydanı'ndan başlayarak Kültürpark'ta sonra erecek "Colours of Science" korteji gerçekleşecek. 18:00'da başlayarak renkli anlara sahne olacak kortej, İzmirlilere de açık olacak. Ayrıca turnuvaya dahil olan eğlence etkinliklerinin yanında, katılımcılara istekleri doğrultusunda katılacakları ücretli opsiyonel turlar düzenlenecek. 23 Mayıs'ta Açılış Töreni ile resmi olarak başlayacak turnuva, 20'den fazla takımın ödül alacağı Ödül ve Kapanış Töreni ile 25 Mayıs tarihinde son bulacak. 

 320 BİN KİŞİYİ BİR ARAYA GETİRDİ 
Dünyanın en büyük çocuk ve gençlik organizasyonlarından olan FIRST LEGO League bu yıl tüm dünyada 98 ülkeden 320 bin katılımcıyı "INTO ORBIT: Uzay Serüveni" teması kapsamında bir araya getirdi. Kendi ülkelerindeki ulusal turnuvalarda dereceye giren takımlar için uluslararası turnuva heyecanı geçtiğimiz ay başladı. Amerika'nın Teksas, Michigan, Arkansas ve Kaliforniya Eyaletlerinde gerçekleştirilen uluslararası festival ve turnuvayı geride bırakan FIRST LEGO League'in sıradaki durağı ise İzmir oldu. Uluslararası turnuvalar, Uruguay, Lübnan, Avustralya ve ABD ile devam edecek. 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER