Fransız Konsolosluğu'nda görkemli tören

Fransız İhtilali'nin 229. yıldönümü, Fransa'nın İstanbul Başkonsolosu Bertrand Buchwalter ve İzmir Fransa Fahri Konsolosu Zeliha Toprak'ın ev sahipliğinde görkemli bir davetle kutlandı

Fransız İhtilali'nin 229. yıldönümü nedeniyle, iş, sanat ve cemiyet hayatından seçkin konuklar, Fransız Konsolosluğu'nda gerçekleşen törende bir araya geldiler. Açılış konuşmasını yapan Fransa'nın İstanbul Başkonsolosu Bertrand Buchwalter, İzmir'de ikinci kez Ulusal Bayram kutlaması yapmasından dolayı mutlu olduğunu ifade ederek; "Şehrin enerjisi ve gücü, çeşitliliğinden ve farklılığından geliyor. Bu çeşitliliğin temsilcileri olarak siz değerli konuklara davetimize katıldığınız için teşekkür ederim" dedi.

Buchwalter; "Fransa ile Türkiye arasındaki köklü ilişkilerin gücünü ve zenginliğini bir kez daha kutlamak için, Ulusal Bayramımız vesile oldu. Türk-Fransız ilişkilerinin bu kadar zengin olmasıın sebeplerinden birisi de, bu ilişkilerin ülkemizi birleştiren son derece yoğun insani bağlara dayanıyor olmasıdır" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER