Flaş iddia: Virüsü saniyeler içinde öldürüyor!

Almanya'da Dr. Hönle AG şirketi ve Frankfurt Üniversitesi ortaklığında yapılan bir araştırmada, UV ışınlarının corona virüsünü saniyeler içinde etkisiz hale getirdiği öne sürüldü. Aydınlatma cihazlarına uygulanacak sistemle virüsün yayılmasının engellenmesi hedefleniyor.

Flaş iddia: Virüsü saniyeler içinde öldürüyor!

Frankfurt Üniversitesi ile yürüttükleri araştırmanın sonuçlarını açıklayan Dr. Hönle AG, virüsün UV ışınları kullanılan aydınlatma cihazlarıyla kapalı ortamlardan ve yüzeylerden temizlenerek yayılmanın önüne geçilebileceğini savundu.

UV ışınların, bakteri ya da virüsleri temizlemekte kullanım alanları çok farklı. Anahtarlar, kapı kolları, banka kartları, oteller, gastronomi, okullar, kitaplar, cep telefonları, el aletleri, ayakkabılar, el çantaları ve gözlükler sayılabilenlerden birkaçı.

HİSSELERİ YÜZDE 25 ARTTI

Dr. Hönle AG’ye göre tüm bunlar corona virüsüne karşı UV ışınları yayan lambalar ya da özel cihazlarla dezenfekte edilebilecek. Özellikle insanların kalabalık olarak bir arada bulunduğu alanlarda UV ışınları ile virüsten arındırılacak.

Dr. Hönle AG, boyalarda ve verniklerde bu sistemin bir benzerini kullanıyor. Açıklanan yeni sonuçlarla birlikte şirketin hisseleri de yüzde 25 değer kazandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER