FETÖ'ye İzmir merkezli operasyon!

İzmir merkezli 6 ilde, FETÖ/PDY'nin Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik, aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 19 kişi hakkında yakalama kararı verildi. Bu sabah başlayan operasyonların sürdüğü belirtildi.

FETÖ'ye İzmir merkezli operasyon!

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ/PDY'nin TSK içindeki yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında, aralarında görevde olan muvazzaf askerlerin de bulunduğu 19 şüpheli hakkında, yakalama kararı verildi. Şüphelilerin yakalanması için, İzmir merkezli olarak Siirt, Ankara, Çanakkale, İstanbul ve Diyarbakır'da bu sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon yapıldı. Operasyonların halen devam ettiği kaydedildi.

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI AÇIKLAMA YAPTI

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'nün TSK içindeki yapılanmasına yönelik, İzmir merkezli 6 ilde gerçekleştirilen operasyonlarla ilgili açıklama yaptı. Haklarında yakalama kararı verilen 19 şüphelinin 12'sinin yakalandığı belirtilen açıklamada, bunların 6'sının görevlerine devam eden astsubay, 1'inin ise uzman çavuş olduğu belirtildi. Açıklamada, "FETÖ silahlı terör örgütünün TSK yapılanmasına yönelik yürütülen çalışmalar neticesinde Cumhuriyet Başsavcılığımızın koordinesinde, 23 Kasam 2018 tarihinde yapılan İzmir merkezli, Siirt, Ankara, Çanakkale, İstanbul ve Diyarbakır illerinde yapılan operasyonlarda, halen aktif olarak görevlerine devam eden astsubaylar Y.K., B.S., G.T., B.S., M.Ç., F.Ş., ile emekli astsubay M.K.U., ihraç edilen astsubaylar E.A., M.C.K., uzman çavuş T.A. ile iki sivil şahıs E.A. ve S.Y. yakalanarak, gözaltına alınmış olup, operasyonlar kapsamında 7 askeri personeli yakalamaya yönelik çalışmalar devam etmektedir" denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER