Esra Albayrak'a siyaset cephesinden destek yağıyor

Bakan Berat Albayrak'ın dördüncü kez baba olduğunu sosyal medya hesaplarından duyurması üzerine eşi Esra Erdoğan Albayrak için yapılan çirkin saldırıya siyasi partiler kayıtsız kalmadı

Esra Albayrak'a siyaset cephesinden destek yağıyor

Esra Albayrak'a yapılan çirkin saldırıların ardından siyasi partilerin kadın temsilcileri Albayrak'ı yalnız bırakmadı ve yapılan saldırıyı kınayarak sosyal medya hesaplarından paylaşım yaptılar.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; "Siyasete eşlerin, çocukların, torunların özne yapılması ayıptır, ahlaksızlıktır. Böyle siyaset olmaz, böyle insanlık olmaz. Esra Hanım'ı yeniden anne olmasından ötürü tebrik ediyorum. Allah kendisine, vatanına milletine hayırlı bir evlat yetiştirmeyi nasip etsin."

CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu,

"Kadına şiddetin, ayrımcılığın ve olumsuz tutumların azalmadığı ülkemizde Sayın Esra Erdoğan Albayrak’a yapılan çirkin saldırıları esefle kınıyorum. Ailenin bu mutlu gününde kendilerine içten tebriklerimi iletiyor, yeni doğan çocuklarına sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum" ifadelerini kullandı."

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka; "EsraAlbayrak‘a yönelik cinsiyetçi saldırıyı kınıyorum. Kadını hedef alan her türlü saldırıya karşı hep birlikte tepki vermeli ve mücadele etmeliyiz."


 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2020, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER