banner51

Eski Başkan Aydın Özcan'dan, İzmir Barosu'nun açıklamasına sert tepki!

Barış Pınarı Harekatı hakkında açıklama yapan İzmir Barosu'na, önceki dönemin başkanı Aydın Özcan'dan sert bir yanıt geldi. Özcan, "İfade edilen görüşlere katılmak mümkün değil." dedi.

Eski Başkan Aydın Özcan'dan, İzmir Barosu'nun açıklamasına sert tepki!

Burak Cilasun / Ben TV

Barış Pınarı Harekatı'nı savaş olarak nitelendiren ve harekatın bir an önce sonlandırılması yönünde açıklama yapan İzmir Barosu'na cevap, İzmir Barosu eski Başkanı Aydın Özcan'dan geldi.

Ben TV'ye açıklamalarda bulunan Özcan, İzmir Barosu'nun bugünkü yönetiminin görüşlerine katılmadığını söyledi.

Özcan, "İzmir Barosu'nun mevcut yönetimiyle farklı düşünüyorum. İzmir Barosu'nun İzmir duruşu sergilemesi gerekir. Sokağa çıkın ve bakın bakalım İzmir'de, Barış Pınarı Harekatı hakkında İzmir Barosu gibi düşünen kaç kişi var? Her ne kadar seçimlerde Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu olarak bir araya gelmekte zaman zaman sıkıntı çeksek de, İzmir Barosu adına bir daha böyle açıklamalarla karşılaşmamak adına birlik olmamız gerektiğini bir kez daha gördük." dedi.

"SAVAŞ OLARAK NİTELENDİRMİYORUM"

Barış Pınarı Harekatı'na yönelik fikirlerini de paylaşan Özcan, "Türkiye'nin etrafındaki emperyal güçlerin, ülkemizi sarmalaması söz konusu. Bunu kaldırmak için ülkemizin mücadelesini görebiliyorum. Suriye politikası bugüne kadar yanlış uygulanmıştır ama harekatı bu yanlışlığın düzeltilmesi olarak görüyorum. Türkiye'nin teröre karşı önlem almasını ve atılmış adımları önemsiyorum. Savaş olarak nitelendirmiyorum. Çünkü sivillere zarar verilmemesi konusunda gerekli hassasiyetin gösterildiğini düşünüyorum. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesi ile Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bir kişi olarak ülkemizin çıkarlarını, halkımızın çıkarlarını gözetmemiz lazım diye düşünüyorum. Kürt kökenli vatandaşlarımızın duygularıyla oynayan emperyal ülkeler bir oldu bitti yaratma çabası içindeydiler. Türkiye bunu önlemek için Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarını gerçekleştirmişti. Fırat'ın doğusunda da terör faaliyetlerinin arttığı ve mühimmat yığınlarının olduğu, bu harekat sırasında da kendini gösterdi. 10'a yakın sivil vatandaşımız şehit oldu. Bu da Türkiye'nin etrafında, düşmanca bir yapının hızla kurulmaya çalışıldığını gösteriyor. Bununla birlikte Suriyeli mültecilerin de harekat sonrası bölgeye yerleştirilme fikrini çok insani olarak buluyorum. Çünkü AB ve BM ne yazık ki mülteciler konusunu Türkiye'nin üstüne yıkmıştır." dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 12:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Perihan ipekkentli
Perihan ipekkentli - 5 gün Önce

Katılıyorum başarılar diliyorum Allah mehmetçiklerimizi korusun

Av. Abdullah DURAN
Av. Abdullah DURAN - 2 gün Önce

Teröre karşı mücadele SAVAŞ değildir.
Savaş diyenlere karşı durmak VATANSEVER olmaktır. Aksi durum EMPERYALİZMİN askeri olmaktır.
BARIŞPINARI HAREKATINI DESTEKLEYEN TÜM CANLARI KUTLUYORUM. DEVLET İLE
ÖRGÜT ARASINDAKİ FARKI BİLMEYENLERİN ADI CAHİL- YANDAŞ
OLABİLİR AMA ASLA AVUKAT OLAMAZ

SIRADAKİ HABER