Erdoğan: Hukuk hainlerin bile hakkı

Isparta’da bir bankada FETÖ’ye ait 100 kilo altın çıktığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Finans sektörüne sesleniyorum. Kasalarla ilgili çalışmalarınıza dikkat edin’ dedi

Erdoğan: Hukuk hainlerin bile hakkı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Isparta’da bir bankanın kasasından FETÖ’ye ait 100 kilo altın ve 5 milyon dolar para çıktı. Buradan tüm finans sektörüne sesleniyorum. Lütfen kasalarla ilgili çalışmalarınıza dikkat. Nerede, kim, ne yapıyor bunu bileceksiniz” dedi. Erdoğan, CHP’nin İş Bankası’ndaki hisseleri ile ilgili de, “AK Parti olarak bunu Meclis’e getiriyoruz. Sağ olsun MHP de destekleyeceğini açıkladı. Şimdi bu süreç başladı, inşallah Meclis’imizden bu geçecek ardından da Hazine’ye İş Bankası bunu ödeyecek” ifadesini kullandı. Erdoğan, dün Kayseri’de toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

ÖLÜLERİ REHİN ALIYORDUN: Bay Kemal ne diyor duydunuz mu? Sağlık Bakanımız talimat vermiş, ‘Artık ameliyat yapmayacaksınız’ demiş. Ya bu ne menem adamdır. Bay Kemal, yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Senin hayatın bu, akşam yalan sabah yalan. Artık bu millet senin yalanlarını yutmayacak. 5.5 ay sonra sana gereken cevabı verecek artık CHP’yi de bu ülkeyi de senden kurtaracak.

GÖZLERİ KOLTUK KAVGASINDA: Bunlar ellerine tutuşturulan uyduruk kağıtlarla şahsıma, aileme, partime iftira atmakla uğraşıyor. Bölgemiz cayır cayır yanıyor. Bunların gözü parti içinde, koltuk kavgasından başka bir şey görmüyor. Türkiye tarihinin en büyük dönüşümlerinden birini yaşıyor. 

HANS İLE GEORGE İLE: Yurtdışına gittiklerinde bizim diplomatlarımızla, ülkesini seven vatandaşlarımızla bir araya gelmiyorlar. Onlar Hans ile George ile veya bu ülkeye hakaret edip kaçıp giden 5 yıl 10 ay mahkumiyete sahip olan ajanlarla biraya geliyorlar. Terör örgütü mensuplarının etkinliklerine katılıyorlar. Bu ülkede ne kadar vatan, millet, devlet düşmanı kesim varsa hepsiyle el ele koyun koyuna yol yürüyorlar. Ankara’dan İstanbul’a bunlarla el ele yürümediler mi? Ben bunları deyince, beyefendi rahatsız oldu. Ben ispatla konuşuyorum; laf ola beri gele yok. Ülkemizi sıkıntıya sokacak, milletimizi tedirgin edecek hangi hadise yaşansa bunlar içten içe seviniyor. Bir şey olsa da şu Tayyip Erdoğan aradan çekilse, meydan bize kalsa beklentisiyle yan gelip yatıyorlar. Son 17 yıldır ülkemizdeki ana muhalefet partisinin en büyük başarısı, ‘her evden bir oy’ diyerek bölücü örgütün güdümündeki partiyi Meclis’e sokmak. Bununla kalmadılar şimdi mahalli idareler seçimlerinde kimi belediyeleri yine onlara peşkeş çekmeye hazırlanıyorlar. Sanıyorlar ki bu millet onların belediyeleri terör örgütüne teslim etme oyununa seyirci kalacak.

İTİBARLARI KALMADI: Yolun sonuna geldiler. CHP seçmeni nezdinde bile itibarları kalmadı. Ya politikalarını ve üsluplarını değiştirecekler ya da siyaset arşivinin tozlu raflarındaki yerlerini alacaklar.

CANLARINI YAKARIZ: FETÖ’nün, gerçek yüzünün ortaya çıktığı tarih, 17-25 Aralık 2013. 2010’da başladılar ama bu hareketin 40 yıl mazisi var. Şimdi ise ortaya konulan tüm delillere, ikazlara rağmen örgütün içinde kalmaya devam edenler, bunun sonuçlarına da razı olmuş demektir. Açık söylüyorum FETÖ’nün içinde kalanlar; kim olursa olsun ister babamız ister evladımız ister kardeşimiz olsun canlarını yakarız; hukuk neyse bunu da uygularız. 

‘Kılıçdaroğlu cebinden mi ödedi?’

Ben merak ediyorum. Kılıçdaroğlu’ndan kazandığım davalarda, acaba ödenen paraları Kılıçdaroğlu kendi cebinden mi, CHP kasasından mı ödedi? Bunu açıklamaya davet ediyorum. İş Bankası’nda Gazi Mustafa Kemal’in CHP hissesi olarak yüzde 28’e yakın hisse olayı var ya. Bunu Atatürk CHP alsın kullansın diye yapmadı; Hazine’ye gitsin diye yaptı. CHP’nin dört üyesiyle bunun kontrolüne bir zemin hazırlandı. AK Parti olarak bunu Meclis’e bunu getiriyoruz. Sağ olsun MHP de destekleyeceğini açıkladı. 

‘Hazineye ödeyecek’

İnşallah bunu Meclis’ten çıkaracağız ve bu hissenin Hazine’ye devrini sağlamış olacağız. Şimdi tabi tutuştu, diyor ki, ‘bunu biz kullanmıyoruz ki’. Yahu bir de kullanacak mıydın? Bunun seninle uzaktan yakından alakası yok. Dört tane CHP’liyi oraya atıyorsun, diyorsun ki, ‘Onların hiçbir gücü yok’. Neyi var? Yönetim Kurulu üyesi ne yapar? El kaldır indir öyle mi? Onun arkasında nelerin yattığını biz çok iyi biliriz. İşi bilenler de çok iyi bilir. Şimdi bu süreç başladı, inşallah Meclisimizden bu geçecek ardından da Hazine’ye İş Bankası bunu ödeyecek.

‘Uzaya füze gönderdiniz de başörtüsüne mi takıldı?’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erciyes Üniversitesi’nde yaptığı konuşmada, şunları söyledi: 

“Almanya seyahatinde Şansölye ‘3 milyon üniversite öğrencimiz var’ dedi. Bizimki de yaklaşık 8 milyon. Belki keyfiyet, kemiyet (nicelik) meselesi tartışılabilir ama inanıyorum ki biz onları yakalayıp, aşacağız. Üniversiteler, uzun yıllar öğrenci olaylarıyla ya da ideolojik dayatmalarla gündeme geldi. Özgürlüğün, bilimsel düşünmenin merkezi olması gereken kurumlar, yasaklarla, çatışmalarla, ikna odalarıyla veya kapılarında gözyaşı döken başörtülü kızlarımızla gündeme geliyordu. Siz uzaya füze gönderdiniz de başörtüsüne mi takıldı? Üniversiteleri vesayetin, ideolojik üretimin merkezleri olarak gören zihniyeti çöpe attık. Biz her alanda olduğu gibi üniversitelerde de tek tipçiliğe karşıyız.

Türkiye’nin tüm renkleri üniversitelerimizde olmalıdır. Şiddete bulaşmadığı, terörü kutsamadığı sürece ne kadar rijit (katı) olursa olsun her görüşe üniversitelerimizde yer vardır.”  Erdoğan, “16 yıl önce burs/kredi olarak ayda 45 lira veriliyordu. Ocak ayından itibaren lisans öğrencisine 500, yüksek lisans öğrencilerine bin, doktora öğrencilerine bin 500 lira burs/kredi vermeye başlayacağız” dedi. Erdoğan, Suriye ile ilgili de “Masadayız, arazideyiz. Ne masayı ne araziyi birilerine bırakarak bu mücadele sürdürülmez” ifadelerini kullandı.

‘Hukuk hainlerin bile hakkı’

15 Temmuz’u FETÖ’nün yapmadığı yalanıyla avutanların o gece eline silahı alıp milletimize kurşun sıkanlardan hiçbir farkı yoktur. FETÖ ile mücadeleyi, hukuk devleti içinde yürütüyoruz. Hukuk herkesin hatta hainlerin bile hakkıdır. Buna rağmen vicdanları kanatan hususlar olduğunu biliyorum. Bu ihanet çetesinin tam göbeğinde olduğu halde, şu ana kadar adalete hesap vermemiş olanlar kurtulduklarını sanmasınlar. Her gün bir yerlerde yeni deliller bulunuyor. Savcılarımızın, hakimlerimizin karşısına çıkartılıyorlar. Isparta’da bir bankanın kasasından bunlara ait 100 kilo altın çıktı ve 5 milyon dolar ayrıca kasadan para çıktı. Kim bunlar? FETÖ. Devam ediyorlar. Buradan tüm finans sektörüne sesleniyorum. Bak Isparta’da bu oldu. Lütfen kasalarla ilgili çalışmalarınıza da dikkat. Nerede, kim, ne yapıyor bunu bileceksiniz. Bugün olmazsa yarın ama bir gün mutlaka tüm hainler ihanetlerinin hesabını vereceklerdir. MİLLİYET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER