Erdoğan'dan Danıştay'a İzmir Limanı tepkisi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Şura-yı Devlet'ten Danıştay'a Uluslararası Sempozyumu’nda yaptığı konuşmada ihalesi gerçekleşmeyen Kuzey Ege Çandarlı Limanı üzerinden Danıştay’a tepki gösterdi

Erdoğan'dan Danıştay'a İzmir Limanı tepkisi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Şura-yı Devlet'ten Danıştay'a Uluslararası Sempozyumu’nda yaptığı konuşmada ihalesi gerçekleşmeyen Kuzey Ege Çandarlı Limanı üzerinden Danıştay’a tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ilgili bölümü şöyle:

İzmir limanının ihalesini yapıyoruz, İzmir limanının ihalesi Danıştay'da 2 yıl bekliyor, 2 yılın sonunda burayı alacak olan kişi vazgeçiyor ve biz 1 milyar dolar kaybediyoruz. Şimdi bunu bana, Allah aşkına, Danıştay ne ile izah edecek? 1 milyar doların hesabını kim verecek?"

"5 YILDIR NEREDEYDİNİZ?"

Erdoğan Danıştay'ın "Andımız" kararı ile ilgili olarak ise, "Danıştay And ile karar veriyor, 5 yıldır neredeydiniz? Niye şimdi veriliyor? Şimdi mi aklınıza geldi? Biz alkışlanması gerektiği zaman alkışlarız, yanlış olduğu zaman söylemek durumundayız. Millet tokat atması gerektiği zaman bana atıyor, yuhlaması gerektiği zaman bizi yuhluyor, sizi değil. Biz de sizlerden gecikmeyen adil kararlar bekliyoruz. 

Yassıada Mahkemelerinden 28 Şubat'a kadar yargının siyasallaşmasının bedelini yargı camiamız da ödemiştir. Vesayetçi zihniyetin tekrar hortlatılmasına göz yummamalıyız. Son günlerde yaşanan kimi tartışmaların hukuk içinde çözüme ulaşacağına inanıyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER