Emrah Gülüşken, Bakan Koca'nın yakını mı?

İsveç’ten Kovid-19 hastası olduğu için özel ambulans uçakla Türkiye’ye tedavi amaçlı getirilen Emrullah Gülüşken’in Bakan Koca'nın akrabası olduğu iddia edildi

Emrah Gülüşken, Bakan Koca'nın yakını mı?

Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Bakan Koca bu iddialara yanıt verdi ve "hiçbir akrabalığım yok" dedi.

Koca: "Emrullah Gülüşken’le ilgili hiçbir akrabalığım, onu getiren ekipten herhangi biriyle bir yakınlığım yok. Büyükelçi ile konuştum, onlar bu hastanın Türkiye’de tedavi edilmesi gerektiğiyle ilgili bilgi verdiler ve Türkiye’ye getirdik.

Ankara Şehir Hastanesi’nde tedavisi devam ediyor. Ciddi bir solunum sıkıntısı olmamasına rağmen, altta bir kalp rahatsızlığının söylenmiş olmasıydı. Rahatsızlığı söylendiği için bizim takibini yaptığımız bir tabloya bağlı sorunlarının olduğunu ama ciddi bir sorunun olmadığını anlıyoruz.

Baba ve üç çocuğu getirildi, büyük çocukta ve 10 yaşındaki çocuğunda da pozitif olduğu görüldü. İki çocukta da pozitif çıktı, 7 yaşındakinde de negatif çıktı.

Biz sadece İsveç’ten getirmedik, daha dün Rusya’dan getirdik, dördüncü sınıf öğrencisi ve tedavisi yapılmayan bir hasta idi. Yine 10 gün önce, Fransa’dan solunum cihazından çıkarılmak istenen bir hastayı getirdik, Konya’da bir hastanemizde tedavi altında.

Ve bu hasta Fransa’da solunum cihazından çıkarılmak istendi ve bir siyasi parti başkanı tarafından iletilen bir hastaydı."

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2020, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER