banner51

Emekli askeri eğitmenden İzmirli kadınlara 'savunma' kursu

Emekli askeri eğitmen Sinan Köroğlu, kadınlar kendini korusun diye, ücretsiz olarak yakın savunma eğitimi verecek. İlkini 150 kişilik bir katılımla gerçekleştiren Köroğlu, eğitimin ikincisi için kadınlara çağrıda bulunarak; "Bahaneniz olmasın, 2 gün 12 saat ayırın" dedi.

Emekli askeri eğitmenden İzmirli kadınlara 'savunma' kursu

BEN TV / CANSU TEMİR AKSU

Kadına şiddettin ve kadın cinayetlerinin her geçen gün katlanarak arttığı Türkiye'de tablo giderek daha da kararıyor. Caydırıcı cezaların olmaması karşısında tepki giderek büyürken, İzmir'den çok konuşulacak ve diğer illere de örnek olacak bir uygulama gündeme damga vurdu.

ÜCRETSİZ SAVUNMA KURSU

Emekli askeri eğitmen Sinan Köroğlu, kadına şiddete dikkat çekerek, İzmirli kadınlara kendilerini koruyabilsinler diye ücretsiz yakın savunma eğitimi verecek. Daha önce 150 kişilik bir katılımla İzmirli kadınlara ateşli silah, taş - sopa - yakın mesafe tehditlerini etkisiz hale getirme eğitimi veren Köroğlu, yeni bir eğitim için kolları sıvadı.

KADINLAR KENDİLERİNİ KORUYABİLSİNLER DİYE...

2 gün 12 saat verilecek olan eğitim için tüm kadılara çağrıda bulunan Köroğlu; "Daha önce kadınlar kendini korusun diye elimizden geleni yaptık. Yine hazırız, organize olunuz ve yer saat veriniz. Bahaneniz olmasın. 2 gün 12 saat yeterli" ifadelerini kullandı.

Katılmak isteyen kadınların; [email protected] adresine mail atarak kayıt olabilecekleri öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER