banner51

Ekrem Demirtaş neyin peşinde?

Erol Yaraş yazdı...

Ekrem Demirtaş neyin peşinde?

Gün geçmiyor ki; Ekrem Demirtaş, kendisini gündem yapacak bir konu yaratmasın…

Gündem olurken de konunun ne olduğunun hiç önemi yok; yeter ki gündemi o belirlesin, sonrası tufan…

Bir ay önceki seçimlerde yaptıkları hala konuşuluyor... Rakibi için söylemediklerini bırakmadı. Dedikoduların haddi hesabı yoktu. Bu kentin tüm hassasiyetlerini kullandı ama sonuç; sandıkta çöküş!

Yenilmez armada olarak görülen kişi (!) ilk yenilgisini İzmir Ticaret Odası’nda çok kötü bir şekilde aldı. İkinci raunt Ekonomi Üniversitesi’nde olacaktı…

Demirtaş’ı yakından tanıyanlar, üniversitenin yönetimini kolay kolay teslim etmeyeceğini biliyorlardı; nitekim öyle de oldu ve Ekrem Bey, Mütevelli Heyet Başkanlığı’ndan gitmemek için her yola başvurmaya başladı...

Ancak planları istediği gibi yürümedi… Son ve en bütçeli kalesini kaptırmamak için genel kurulu erteleyen Demirtaş’a, hiç ummadığı bir yerden darbe geldi! Denetim kurulu adeta ayaklandı; Ekrem Demirtaş başkanlığındaki yönetim kuruluna seçim çağrısı yaptı.

İşte bu çağrıdan sonra Ekrem Demirtaş, 8 Mayıs tarihinde Mütevelli Heyet üyelerine bir yazı yazdı, destek istedi…

Yalnız mektuptaki bir paragraf herkesi çok şaşırttı, bir komplo teorisi akıllara getirdi; Ekonomi Üniversitesi’nde ikililik mi çıkarılmak isteniyordu?

Demirtaş yazısında, “Ekonomi Üniversitesi’ni gözümüzden esirgememiz gerekiyor, sizin de aynı duyarlılıkta olduğunuzu biliyorum. Benim derdim şahsımla ilgili değil. Üniversitede yaktığımız ATATÜRK ışığının sönmemesi. Genel kurul tarihine kadar size çeşitli yollarla baskı yapmaya çalışacaklardır. Ben size çocuklarımızın, torunlarımızın geleceği için dayanmanızı öneriyorum” ifadelerine yer veriyordu.

Açıklanması gereken cümle bu; Demirtaş, ne demek istemişti?

Ekrem Demirtaş, kamuoyuna bir açıklama yapmak zorundadır.

Atatürk’ün ışığının söneceği sinyalini, nereden almıştır?

Bu söylemden, şu yorumu mu yapmamız lazım: İZTO’ ya yeni seçilen ve Ekonomi Üniversitesi’nin yönetimine gelmek isteyenler, Atatürkçü değildir.

Eğer Demirtaş, bunu kastettiyse büyük harflerle ve çok rahat yazarım ki; MAHMUT ÖZGENER VE ARKADAŞLARI, ONDAN BİN KAT DAHA ATATÜRKÇÜDÜR.

Demirtaş, bu saçma sapan düşüncelerle ne yapmaya çalışmaktadır?

Mahmut Özgener, Ticaret Odası başkanlığına seçildiği günden beri hem İZTO hem Vakıf, hem de Ekonomi Üniversitesi çok farklıdır.

“Bu kurumlara zarar vermememiz” lazım derken, Atatürk üzerinde bir tartışma açmak, Demirtaş’a ne kazandıracaktır?

Ben söyleyeyim; İzmirliler kendisinden biraz daha fazla nefret edeceklerdir.

İzmir’in gurur kaynağı Ekonomi Üniversitesi, bu tartışmalardan yara alırsa Demirtaş kına mı yakacak? Burada iş artık vakıf üyeleri ile Üniversite yönetimine düşmektedir. Gün geçtikçe saçmalamaktan başka bir tutum sergilemeyen Ekrem Demirtaş’a kapıyı göstermelidirler.

Unutmasınlar ki; oluşacak enkazın altında onlarda kalacaklardır.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2018, 15:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Üye
Üye - 2 yıl Önce

vakıf üyesi her zaman dogru seçimi yapar baskılara boyun egmez. Demirtaş aklını kendine saklasın.
Ayrıca ito katılımcı anlayışla malını sahiplenir kimsenin aklına ihtiyacı yoktur

SIRADAKİ HABER