EGİAD'dan seçim yorumu

Dün gerçekleşen İstanbul yerel seçimleri sonrasında bir değerlendirmede bulunan EGİAD Ege Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Mustafa Aslan, artık ekonomiye yönelme vakti olduğunu ifade etti.

EGİAD'dan seçim yorumu

6 Mayıs'ta Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul Belediye Başkanlığı için seçim yenilenmesi kararının ardından, dün İstanbullular yeniden sandık başına geçti. Resmi olmayan seçim sonuçlarına göre, CHP'nin Büyükşehir Adayı Ekrem İmamoğlu sandıktan zaferle çıktı.

"ŞİMDİ SIRA EKONOMİDE"

Seçimin ardından bir açıklama da EGİAD Ege Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Mustafa Aslan’dan geldi.

İşte Arslan'ın o açıklaması: 

“İçinde bulunduğumuz 2019 yılının şu ana kadar olan kısmında gündemimiz yoğun olarak seçime odaklıydı. Tekrarlanan seçim süreciyle beraber geçmiş yıllardaki seçimlere kıyasla daha fazla zaman ve enerjiyi bu süreçte harcadık.  Bu zorlu süreci başarıyla taçlandıran Sayın Ekrem İmamoğlu’nu kutluyoruz. Seçim sonuçlarının resmi olarak açıklanmasından önce ilk kutlamayı yapan Sayın Binali Yıldırım’ın da demokratik yaklaşımını çok değerli buluyoruz. Seçimlere gençlerin oylarının büyük bir katkı sağladığının bilincindeyiz; genç iş insanlarına yönelik bir iş örgütü olarak genç neslin sandığa gitme oranının Avrupa’ya göre çok yüksek oranda olmasından mutluluk duymaktayız. Şimdi sıra tamamen ekonomiye, büyümeye, istihdama ve üretmeye istikrarlı şekilde yönelme vaktidir. Biz EGİAD olarak bölgemizin ve ülkemizin kalkınması için her zaman olduğu gibi tüm gücümüzle çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER