banner51

Ege'de haftasonu hava nasıl olacak?

Meteoroloji'den alınan son verile göre, Ege bölgesinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde seyretmesi bekleniyor. Peki, haftasonu Ege'de hava nasıl olacak? İşte, İzmir, Uşak, Aydın, Manisa, Denizli, Kütahya, Muğla ve Afyonkarahisar hava raporu...

Ege'de haftasonu hava nasıl olacak?

Meteroroloji'den alınan son verilere göre Ege bölgesinin geneli parçalı ve çok bulutlu; Balıkesir il geneli ile Çanakkale'nin doğu kesimleri yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Hava sıcaklığının değişiklik göstermeyerek mevsim normallerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar ise batı ve güneybatı yönlerden hafif zaman zaman orta kuvvette esecek.

Meteorolojik genel görünüm

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Kütahya, Yozgat, Bitlis ve Muş çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da fırtına ve zaman zaman kuvvetli fırtına (50-80 yer yer 80-100 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın; Genellikle batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da fırtına ve zaman zaman kuvvetli fırtına (50-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

EGE

Parçalı ve az bulutlu, iç ve kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Kütahya çevrelerinin akşam saatlerine kadar yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İZMİR °C, 28°C Parçalı ve az bulutlu

A.KARAHİSAR °C, 23°C Parçalı yer yer çok bulutlu

DENİZLİ °C, 28°C Parçalı bulutlu

MANİSA °C, 28°C Parçalı ve az bulutlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER