EBSO Meclisi'nde 2. Salih Esen dönemi

Ege Bölgesi Sanayi Odası'nda seçim maratonu sona erdi.

Burak Cilasun / Ben TV

Ege Bölgesi Sanayi Odası'nda seçim maratonu noktalandı. Gün içinde EBSO Başkanı Ender Yorgancılar'ın yenilenmiş yönetim kuruluyla birlikte üyelerden güvenoyu aldığı EBSO'da, günün ikinci mesaisi ise EBSO Meclisi içindi. 

ESEN'E GÜVENOYU

Mevcut EBSO Meclis Başkanı Salih Esen'in tek aday olarak oy birliğiyle göreve seçilmesinin ardından esas yarış ise EBSO Meclis Başkan Yardımcılığı görevi için yaşandı. Işın Yılmaz, Hakkı Attaroğlu ve Temel Aycan Şen'in aday olduğu seçimde yapılan kapalı oylama sonunda 89 oy alan Işın Yılmaz ve 81 oy alan Hakkı Attaroğlu EBSO Meclis Başkan Yardımcılığı görevine seçilirken, 60 oyda kalan Temel Aycan Şen ise liste dışı kaldı.

EBSO Meclis Başkanlığı Katip Üyeliği görevineyse Fatih Aracı seçildi.

"BU ŞEKİLDE SEÇİLMEK BENİM İÇİN BÜYÜK ONUR"

Görevlendirmelerin tamamlanmasının ardından  Ben TV'ye açıklamalarda bulunan EBSO Meclis Başkanı Salih Esen, "Oy birliğiyle görevi sürdürmek benim için büyük bir onur. Tabii omuzlarımıza ne kadar büyük bir görevin yüklendiğinin de sorumluluğu var burada. EBSO'nun çok daha etkin çalışmalar yapabilmesi, yönetim kurulunun başarılı olması EBSO Meclisi'nin yapacağı başarılı çalışmalarla mümkün. Bu çalışmalara meclis başkanı olarak katkı koymak benim için ayrı bir memnuniyet kaynağı olacak. Geçen dönemde olduğu gibi önümüzdeki 4 yıllık süreçte de sanayinin önündeki birtakım engellerin ortadan kaldırılması hususunda gayretlerimizi arttırarak sürdüreceğiz." dedi. 

"YÖNETİMDE YENİLENMEYİ ÇOK OLUMLU BULUYORUM"

Esen ayrıca yönetim kurulundaki yeniliği de, "Ben çok olumlu buluyorum. Yenilenme, yeni heyecanların ortaya çıkmasına vesile oluyor. Bölgemizin en önemli holdinglerinden Yaşar Holding'in temsil ediliyor olması bizler için ayrı bir zenginlik. İdil Hanım'ın yönetimde başarılı çalışmalara imza atacağından hiç şüphem yok. Meclisimizde de üçte bir oranında yenilenme oldu. Onların da başarılı işlere imza atacağına eminim." sözleriyle yorumladı.

"HAK ETTİĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM"

EBSO Meclis Başkan Yardımısı seçilen isimlerden Işın Yılmaz ise, "İyi bir yarıştı. Her arkadaşıma başarılar diliyorum. Hak ettiğimi düşünüyorum. 89 oyla kazanmışım. Bu da beni çok mutlu etti. Seçilmeyi bekliyordum ama bu kadar çok oyla seçilmek ve birinci olmak doğru şeyler yaptığımı ve doğru yolda olduğumu gösterdi. Çok gurur duydum. Diğer arkadaşımın da kaybettiğini düşünmüyorum, o daha çok genç" dedi.

"YENİLENME ÜLKEMİZE HAYIRLI OLACAK"

Bir diğer EBSO Meclis Başkan Yardımcısı Hakkı Attaroğlu ise, "Yeni dönemde üyelerimizin teveccühüne varmak bizim için şeref oldu, gururlandık. Yine aynı tempoda, aynı heyecanla görev yapmaya devam edeceğiz. Meclisimizdeki yenilenme yeni heyecanlar getirecek ve ülkemize de hayırlı olacaktır." dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2018, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER