Durmuş, Türkiye Fırıncılar Federasyonu yönetiminde!

Türkiye Fırıncılar Federasyonu’nun 6. Olağan Genel Kurulu neticesi, İzmir Fırıncılar Odası Başkanı Nejdet Durmuş da yönetime seçildi

Durmuş, Türkiye Fırıncılar Federasyonu yönetiminde!

Mevcut başkan Halil İbrahim Balcı’nın güven tazeleyerek yeniden Genel Başkan seçildiği Türkiye Fırıncılar Federasyonu’nun 6. Olağan Genel Kurulu'nda, Nejdet Durmuş’un yanısıra, Esat Akkaya, Erol Güneş, Mehmet Emin Güngör, İbrahim Korkmaz, Refik Kumbasar, Mustafa Aslan, Kemal Akdağ federasyonun yeni dönem yönetim kurulunda yer aldı. Denetim Kurulu Üyeleri ise Bekir Yurtbay, Mahmut Şenöz ve Cemalettin Coşkun’dan oluştu.

YILLARIN BAŞKANI

1976 yılından bu yana İzmirli fırıncılara hizmet veren Nejdet Durmuş’un camianın ülke çapındaki kuruluşu olan federasyon yönetimine de girmesi sevinçle karşılandı.

Yılların getirdiği tecrübe ve birikimi Türk fırıncısı için harcamaya devam edeceğini açıklayan Durmuş, ‘Büyük emekler vererek kuruluşuna katkı koyduğumuz ve 1997 yılında hayata geçirdiğimiz federasyonu zaten ortak eserimiz olarak görüyordum. İzmir’de odada görevli olmadığım dönemlerde bile, Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığını yürüterek katkı koymaya ara vermediğim Türkiye Fırıncılar Federasyonu’nun yönetim kuruluna seçilmek benim için bir şereftir. Bu konuda hiçbir talebim yoktu. Başkanımız Halil İbrahim Balcı’nın jesti ve uygun görmesi neticesi görev bana tevdi edildi. Ben de en iyi şekilde üzerime düşen vazifeyi yerine getirmeyi sürdüreceğim. Biz bu işe ömrümüzü verdik, Allah utandırmasın’ dedi.

SORUN ÇOK

Türk fırıncısının önemli sorunları olduğuna dikkat çeken Durmuş, ‘İzmir’de başarılı olduğumuz ekmek israfı, hijyen sorunu, kayıtdışı çalışanlar gibi pek çok sıkıntı Türkiye’nin farklı illerinde de yaşanıyor. Birlik ve beraberlik içinde fırıncı esnafının hak ve hukukunu korumak için özverili çalışmalar yapacağız. Konusuna hakim başkanımız Balcı ve birbirinden değerli yönetim kurulu üyelerimizle başarılı sonuçlar alacağımıza gönülden inanıyorum’ şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER